Zasady obsługi odbiornika telewizyjnego

Dziś w każdym domu jest telewizor. W dzisiejszych czasach telewizor nie służy tylko do oglądania programów telewizyjnych, ale jest również urządzeniem wielofunkcyjnym. Dzięki niemu możemy podłączyć urządzenia magazynujące, oglądać ulubione filmy i słuchać muzyki, oglądać zdjęcia i filmy, grać w gry... Tak więc możliwości funkcjonalne telewizora znacznie się rozszerzyły. Aby jednak urządzenie działało długo i prawidłowo, należy przestrzegać kilku ważnych zasad.

Zasada nr 1

Telewizor nie może pracować nieprzerwanie przez okres dłuższy niż 6 lat. Po upływie tego czasu urządzenie musi być koniecznie wyłączone, ponieważ telewizor i jego podzespoły nagrzewają się bardzo mocno podczas pracy, co może spowodować ich szybkie uszkodzenie.

Zasada nr 2

Zawsze dbaj o czystość urządzenia. Wyczyść ekran za pomocą środka czyszczącego (zalecany jest ten sam środek, co do monitorów komputerowych). Zalecamy stosowanie antystatycznych środków i płynów.

Zasada nr 3

Podczas czyszczenia telewizora należy uważać, aby nie uszkodzić wyświetlacza. Nowoczesne telewizory posiadają czuły ekran RK. W przeciwieństwie do modeli kineskopowych, ekran tych telewizorów nie może być narażony na silne ciśnienie.

Jeśli używasz specjalnego środka czyszczącego, nie rozpylaj płynu bezpośrednio na ekran, ponieważ wilgoć może przedostać się do wnętrza telewizora i spowodować jego uszkodzenie. Nanieś płynny środek czyszczący na szmatkę używaną do wycierania monitora, a następnie przystąp do czyszczenia. Materiał nie może być mokry, a jedynie wilgotny.

Zasada nr 4

Zaleca się użycie stabilizatora zasilania w celu zachowania urządzenia. Telewizory plazmowe o dużych przekątnych zużywają szczególnie dużo energii. Może to powodować wahania napięcia. AVR ochroni Twój telewizor i przedłuży jego żywotność.

Aby zapoznać się z naszą ofertą produktów do telewizorów, kliknij tutaj:

Stojaki telewizyjne

Anteny telewizyjne

Czy podobał Ci się ten artykuł?

90 6 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Larissa 31.12.2020

Kupiłem telewizor przez internet, ludzie, którzy go przywieźli nie chcieli go skonfigurować, jak mogę uzyskać kreatora do skonfigurowania aplikacji

Wejdź na stronę Pokaż odpowiedzi (1) Nowasz Katerina 04.01.2021

Dzień dobry, prosimy o skorzystanie z usługi FoxMaster w celu skonfigurowania Państwa smart TV. Więcej informacji można znaleźć tutaj https://www.foxtrot.com.ua/ru/extraservice.html

Wejdź na stronę Dmytro 25.03.2021

Mówimy o plazmie. Masz na sprzedaż co najmniej jeden telewizor plazmowy.
Stabilizator - cóż to za stabilizator. Spójrz na zakres napięć w nowoczesnych telewizorach. Producenci mówią nam, że ich telewizor nie potrzebuje stabilizatora, a sklep twierdzi, że tak.
6 lat? Tak. Twój sklep to rejestruje.

7 2 Odpowiedz Iwan Kolesnikow 10.06.2021

Dziękuję za przypomnienie mi o tak prostych zasadach. Nawet jeśli plazmy odeszły do lamusa, warto przypomnieć sobie zasady działania i pielęgnacji skomplikowanych urządzeń.

1 Wejdź na stronę