Jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych

 Potrzeba uzyskania informacji o tym, jak przywrócić domyślne ustawienia telefonu, może pojawić się zupełnie spontanicznie. Funkcjonalność nowoczesnych smartfonów opiera się na poprawności pracy systemu jako całości. Tak więc, gdy jeden z aspektów przestanie działać jak należy, cały system operacyjny będzie nieszczęśliwie cierpiał. Jeśli telefon nie działa, nie włącza się lub nie odblokowuje, a najbardziej oczywiste sposoby nie poprawiają sytuacji, warto wiedzieć, jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Hard Reset może bardzo dobrze stać się najbardziej rzeczywisty wariant, aby rozwiązać problem, i można to zrobić na kilka sposobów.

Czasami potrzeba przywrócenia smartfona do ustawień podstawowych może wynikać również z konieczności sprzedaży urządzenia na rynku wtórnym. Oczywiście lepiej jest sprzedać telefon z zerowymi ustawieniami.

Jak przywrócić domyślne ustawienia Androida

Przed bezpośrednim wyzerowaniem danych należy wykonać pewne prace przygotowawcze. Przede wszystkim musisz upewnić się, że znasz swoje hasło i login do konta Google. Jeśli nie możesz odgadnąć swojego hasła, a zdecydowano się je zmienić, musisz poczekać 24 lata, aby zmiany były aktywne. Istnieją jednak pewne wyjątki. Przykładowo, prawidłowe przywrócenie ustawień domyślnych w smartfonach Samsunga wiąże się z usunięciem konta Google. W przeciwnym razie urządzenie może zostać zablokowane i zacząć rejestrować dostęp do starego konta.

Jeśli do blokowania ekranu używasz kodu, kodu PIN lub hasła, upewnij się, że znasz algorytm blokowania.

W ramach przygotowania do resetowania smartfona, należy zapisać wszystkie dane na nim, takie jak kontakty telefoniczne, pliki zdjęć i wideo, notatki itp. Upuszczenie smartfona do stanu początkowego nieuchronnie wymazuje wszystkie te informacje, więc wszystko, czego potrzebujesz, musi zostać zapisane. Możesz zapewnić ochronę, przenosząc wszystkie dane przetwarzane powyżej na kartę SD, komputer lub małe urządzenie pamięci masowej.

Ponadto przed rozpoczęciem procesu zapisywania ustawień telefon powinien być podłączony do zasilania. Należy pozostawić ją w tej pozycji aż do zakończenia operacji.

Jak zresetować ustawienia w telefonie? Jeśli telefon jest włączony i działa, proces ten można przeprowadzić poprzez specjalne menu. Jeśli urządzenie nominalnie działa, ale nie chce się włączyć, należy skorzystać z usług serwisu. Przede wszystkim należy rozważyć pierwszą opcję.

Resetowanie ustawień za pomocą menu gadżetów

Jeśli chcesz przywrócić domyślne ustawienia telefonu poprzez menu urządzenia, wykonaj następującą sekwencję czynności:

  • wejść do sekcji "Ustawienia"; Znajdź pozycję "Aktualizacja i reset" w Ustawieniach i wybierz ją; odczytać komunikat ostrzegawczy z systemu o usunięciu wszystkich danych; kliknij na przycisk "reset" pod ostrzeżeniem; poczekać na zakończenie resetowania i dalsze przeładowanie.

Oczywiście nazwy poszczególnych kategorii biorących udział w tym procesie mogą się różnić w zależności od modelu. Ale ogólna zasada i algorytm działań pozostaje taka sama dla wszystkich urządzeń na Androida.

Rodzaje i odmiany tablic

Rozwój technologiczny smartfonów, z roku na rok, pod wpływem rozwoju nowych typów matryc. W ich różnorodności nie jest łatwo się pogubić, dlatego ten aspekt smartfonów wymaga szczegółowej analizy.

Konwencjonalnie wszystkie technologie, które są podstawą do projektowania matryc smartfonów, można podzielić na dwie grupy -OLED i LCD. Praktycznie wszystkie odmiany matryc współczesnych telefonów są podobne do tych dwóch typów.

OLED-matrix (Organic Light-Emitting Diode) to organiczne moduły świetlne, które zaczynają działać po podaniu na nie impulsów. Architektura wyświetlaczy z tymi matrycami wygląda następująco:

  • wyściełanie; Matryca OLED (optyczna i przewodząca kulka pomiędzy katodą i anodą); kolorowe filtry; zewnętrzna kulka wyświetlacza.

Również matryce OLED dzielą się na aktywne (AMOLED) i pasywne (PMOLED). W nowoczesnych smartfonach stosuje się najbardziej aktywny gatunek.

Ogólnie rzecz biorąc, matryce OLED charakteryzują się następującymi zaletami:

  • mały rozmiar; niskie zużycie energii; Z powodzeniem pracują w zakresie temperatur od -40 do +70; zwiększony kontrast; duży kąt widzenia; Brak popytu konsumpcyjnego w zakresie oświetlenia.

LCD (Liquid Crystal Display) - matryce, które znajdują zastosowanie nie tylko w smartfonach, ale również w telewizorach, tabletach i niezliczonej ilości innych dziedzin. Jak sama nazwa wskazuje, technologia ta oparta jest na rzadkich kryształach. Cechą, za którą kryształy są tak cenione w produkcji urządzeń przenośnych jest anizotropia, dzięki której mogą one zmieniać swoje właściwości, skupiając się na położeniu w przestrzeni. Jakość ta pozwala nam wpływać na strumień świetlny wyświetlacza. Podanie strumienia na matrycę zmienia położenie kryształów, po czym źródła światła powodują naświetlenie, które przechodzi przez filtry i tworzy piksele.

Do odmian LCD-matryce, najczęściej używane do produkcji smartfonów, są następujące:

  • TN (Twisted Nematic) - jeden z najstarszych typów macierzy. Charakterystyczną cechą jest skręcenie kryształów w spiralę. Czasami nazywa się to TN + film. TFT (Thin-Film Transistor) - rodzaj wyświetlacza, który charakteryzuje się aktywną matrycą. W projekcie zastosowano tranzystory cienkowarstwowe. IPS (In-Plane Switching) - Kiedy ten typ matrycy jest zasilany przez emisję impulsów elektrycznych, kryształy rozwijają się do pozycji prostopadłej. Funkcja ta zapewnia szeroki kąt widzenia.

Matryce LCD mają następujące zalety:

  • szeroki kąt widzenia; wysoki kontrast; reprodukcja kolorów wygląda tak naturalnie, jak to tylko możliwe.

Usuwanie ustawień za pomocą kodów serwisowych

Jak najsprawniej wykonać reset do ustawień fabrycznych telefonu? Producenci smartfonów dla systemu Android udostępnili możliwość w postaci wykorzystania kodów serwisowych. Aby to zrobić, musisz wejść do telefonu i przejść do trybu wybierania numerów. Wprowadź jedną z tych kombinacji:

  • *#*#7378423#*#* *#*#7780#*#* ####7378423#### *2767*3855# ####7780####

Wpisanie tej komendy spowoduje automatyczne usunięcie wszystkich danych przypisanych do użytkownika i sprowadzenie urządzenia do stanu podstawowego.

Lista kodów serwisowych wymienionych powyżej jest uważana za niewersalną, ale sukces ich wprowadzenia jest po części zależny od producenta. Dodatkowo warto wiedzieć, że kombinacja ta może się zmieniać w zależności od aktualnej wersji systemu operacyjnego.

Ustawienia przy użyciu menu odzyskiwania

Opisane powyżej metody działają jednak tylko wtedy, gdy telefon działa poprawnie. Może zdarzyć się sytuacja, w której będziesz musiał wiedzieć dokładnie, jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, jeśli zapomniałeś hasła. Jeśli gadżet nie włącza się, zawiesił się w stanie niedyskontowanego ładowania lub podczas uruchamiania zaczął pojawiać się w dużej liczbie komunikatów o błędzie, ważne jest, aby wiedzieć, jak zresetować android do ustawień fabrycznych przycisków. W tym celu należy wcisnąć kilka klawiszy, które aktywują tryb Recovery stworzony specjalnie dla takich sytuacji.

Resetowanie za pomocą klawiszy sprzętowych

Najpierw musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania, aż urządzenie zostanie całkowicie odłączone. Po tym jak telefon przestanie dawać oznaki życia, możesz przejść do aktywacji trybu odzyskiwania. Często jest on aktywowany przez jednoczesne naciśnięcie przycisków zasilania w górę i w dół. W niektórych przypadkach dodawany jest również przycisk "home". Uwaga: Działanie przycisków może się różnić w zależności od urządzenia.

Lenovo

Smartfony Lenovo mają trzy kombinacje klawiszy do aktywacji trybu aktualizacji, wystarczy wybrać najwygodniejszą. Możesz to zrobić w następujący sposób:

  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk ON/OFF, aż zawibruje, a następnie naciśnij przycisk kilka razy, aby zwiększyć moc telefonu; Kombinacja klawiszy w celu zwiększenia głośności telefonu; Zwiększenie dźwięku + zmniejszenie dźwięku + gorączkowanie.

Samsung

Urządzenia Samsung aktywują tryb odzyskiwania poprzez

  • Połączenie klawisza zasilania z klawiszem domowym i przyciskiem zwiększającym moc; Parowanie przycisku zasilania i przycisku zwiększania głośności.

Asus, Acer.

W smartfonach obu producentów działa jeden i ten sam układ pokręteł: power + przycisk zmniejszania głośności.

LG

Telefony komórkowe LG tej marki przełączają się w tryb przywracania poprzez połączenie przycisku zmniejszania głośności i przycisku przekąski. Jak tylko na wyświetlaczu pojawi się logo, należy przestać naciskać przycisk, ale tylko na sekundę, a następnie zacząć naciskać ponownie. Musisz kontynuować tę czynność, dopóki telefon nie uruchomi trybu odzyskiwania.

Huawei .

W urządzeniach tej marki stosowane są dwie metody. Pierwszym z nich jest naciśnięcie przycisku zasilania dokładnie na środku wraz z przyciskiem zasilania smartfona. Należy kontynuować tę czynność przez 10 sekund. Jak tylko na wyświetlaczu pojawi się logo firmy, należy zdjąć palec z przycisku zasilania, jednocześnie nadal naciskając klawisz zasilania. Musisz to robić do momentu wyświetlenia pracy (logo Android). Następnie musisz zacząć stukać w tę część klawisza, która odpowiada za zwiększenie dźwięku i robić to tak długo, aż na wyświetlaczu pojawi się wskaźnik ładowania.

Druga metoda jest znacznie prostsza i polega na kombinacji klawiszy przycisku zasilania zoom przez 10 sekund.

Prestigio

Kombinacja przycisku zwiększania głośności z przyciskiem przekąski / przycisku zmniejszania głośności z przyciskiem przekąski.

Sony

Pierwsza metoda polega na podłączeniu smartfona do jedzenia i odczekaniu, aż pojawi się wskaźnik, który sygnalizuje rozpoczęcie ładowania. Następnie należy nacisnąć czymś cienkim przycisk Re set. Kiedy ekran się włączy, musisz nacisnąć przycisk zasilania na kilka sekund. Następnie należy zdjąć palec z tego przycisku i naciskać przycisk w celu zwiększenia dźwięku, aż do aktywacji żądanego trybu.

Drugi sposób polega jedynie na jednoczesnym dotknięciu przycisku zasilania, który odpowiada za zwiększenie głośności dźwięku.

Meizu, Xiaomi

Dla urządzeń obu marek algorytm aktywacji trybu odzyskiwania jest taki sam. Należy wcisnąć jednocześnie przycisk zasilania i przycisk , co spowoduje zwiększenie głośności dźwięku. Gdy tylko na wyświetlaczu pojawi się logo, należy zwolnić przycisk zasilania.

Jeśli wszystkie operacje zostały wykonane prawidłowo, uaktywni się menu trybu wznawiania. W niektórych przypadkach można zastosować zwykły ekran dotykowy. Jeśli telefon nie reaguje na nacisk palca, po elementach menu można poruszać się za pomocą klawiszy głośności.

W dalszej części menu powinieneś znaleźć katalog o nazwie "wipe data". W niektórych urządzeniach mobilnych może to być nazywane "factory reset", "clear flash" lub "clear eMMC". Po tym otworzy się menu, które prosi o potwierdzenie usunięcia wszystkich informacji ze smartfona. Tutaj należy nacisnąć "Tak".

Jak tylko wszystkie czynności zostaną wykonane, rozpocznie się proces usuwania ustawień. Często nie zajmuje to dużo czasu. Po zakończeniu tego procesu należy ponownie załadować urządzenie. Na szczęście nie wymaga to żadnych dodatkowych działań, ponieważ wyświetlana jest sama komenda.

Po ponownym załadowaniu otrzymasz nowe urządzenie, które jest całkowicie wolne od informacji. Jeśli zastosujesz się do wszystkich punktów wyraźnie, nie będzie żadnych problemów z resetowaniem ustawień w telefonie.