Samsung Galaxy A72 Potencjalny bestseller: recenzja i specyfikacja

 Smartfony ze średniego segmentu już dawno podbiły główną część rynku. Wynika to z praktycznie idealnej korelacji ceny i cech użytkowych. Samsunga Galaxy A72 można śmiało nazwać flagowcem średniego segmentu cenowego koreańskiego giganta. Proponujemy zapoznać się z nowością bliżej i dowiedzieć się, dlaczego można ją nazwać "bestsellerem".

Wygląd zewnętrzny

Tylny panel A72 wygląda stylowo, ale jednocześnie bardzo stylowo i ładnie. Moduł z kamerami przymocowanymi do wystającego elementu. W przeciwieństwie do modelu A32, gdzie wszystkie aparaty umieszczone są osobno, cała kompozycja wygląda harmonijnie, a nawet pod pewnymi względami konkuruje z droższymi flagowcami Samsunga.

Tylna ścianka wykonana jest z materiału Glasstic (połączenie dwóch słów Glass i Plastic). Materiał ten jest pokryty błyszczącą glazurą o wysokim połysku dla uzyskania wykończenia przypominającego magazyn. Uszczelniona szklana powierzchnia Gorilla Glass 5 generacji jest używana tylko na ekranie. Należy zauważyć, że taka konstrukcja jest przyjęta we wszystkich modelach serii A.

Seria smartfonów A72 jest opływowa i vishukana. Asortyment jest dostępny w następujących kolorach "unisex":

  • jasnofioletowy; czarny; niebieski; blady.

Przedni panel, w porównaniu do A71, pozostał bez zmian. W nowym smartfonie pozostała cienka ramka, przednia kamera jest wbudowana w ekran, a w dolnej części ramki jest nieco powiększona.

Poza tym, wygląd zewnętrzny smartfona pozostał bez zmian:

  • sterowanie mocą; przycisk zasilania; Wyjścia dynamiki (jedno na dolnej ściance, drugie na górnej); gniazdo dla dwóch kart SIM i kart pamięci; Gniazdo 3,5 mm do podłączenia słuchawek; port ładowania.

Wyświetlacz .

Wbrew przeczuciom, które krążyły po internecie przed oficjalną prezentacją smartfona A72, nowość otrzymała 6,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozłożonej pojemności 2400×1080 pikseli (FHD+) o proporcjach boków 20:9 i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Nie mniejszym zmartwieniem był wybór chipsetu, ale tutaj Samsung miło zaskoczył, wyposażając w A72 Qualcomm Snapdragon 720G. Czujnik linii papilarnych na ekranie pozostał praktycznie niezmieniony.

Kamery

Na początku 2021 roku na jednej z chińskich stron zawrzało od informacji, według których A72 miał stać się pierwszym smartfonem z dziewięcioma aparatami głównymi. Koreańscy giganci zostali jednak pokonani przez Nokię. Czy były to fałszywe informacje, czy Samsung postanowił sprawdzić taką innowację, ale A72 nadal pozostaje z czterema głównymi aparatami i przednim.

Jednocześnie aparaty zyskały większą zdolność rozdzielczą, automatyczną stabilizację i wiele innych ciekawych trybów, które pozwalają na tworzenie wysokiej jakości treści.

  • Główny sensor ma łączną pojemność 64 MP z optyczną stabilizacją. Obiektyw 8 MP z 3-krotnym zoomem i optyczną stabilizacją obrazu; Szerokokątny obiektyw 12 MP; Czujnik makro - 5 MP.

Przedni aparat, w porównaniu do A71, otrzymał zwiększoną pojemność 32 MP.

Pamięć i bateria

Bateria Li-Ion єnimost 5000 mAg, w którą producenci wyposażyli telefon, obsługuje szybkie ładowanie. Ale bezbateryjne ładowanie w tym smartfonie, jak i w innych przedstawicielach serii A, nie jest zapewnione.

Jeśli chodzi o pamięć, smartfon Samsung Galaxy A72 dostępny jest w dwóch wariantach:

  • Podstawowy - z pamięcią RAM 6 GB i ROM 128 GB; rozszerzona pojemność - z pamięcią RAM 8 GB i ROM 256 GB.

Alternatywnie można zawsze rozszerzyć pojemność pamięci ROM, wkładając kartę pamięci o pojemności do 1 TB.

Wodoodporna

Szczególnie chcielibyśmy wspomnieć o klasie ochrony przed wodą i piłą mechaniczną IP67, którą uzyskał Samsung Galaxy A72. Pomimo obecności gniazd do ładowania baterii i mini jacka, telefon jest wspaniale zabezpieczony przed piłą i wodą.

Zamiast konkluzji.

Samsung jest tak pewny sukcesu modeli A72 i A52, że wyprodukowanych zostanie ponad 35 milionów tych smartfonów, co stanowi 10% całkowitej liczby produktów koreańskiego giganta. Fahivtsy przyznaje, że to jest sens, bo dziś model A72 pokazuje idealny stosunek przystępności i navosti wszystkie nowoczesne funkcje i cechy. Potencjalny "bestseller" Samsung Galaxy A72 jest już dostępny w sklepach Foxtrot.