Google+ Zbiórka na „Void Dancers” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zbiórka na „Void Dancers”

W serwisie Wspieram.to ruszyła zbiórka funduszy na polską grę fabularną w konwencji science fiction thriller „Void Dancers”.

Po pandemii wirusowej, w której zginęły miliardy ludzi Ziemia została prawie całkowicie opuszczona. Planeta ponownie należy do dzikich zwierząt, przemierzających lasy i dżungle rosnące w ruinach miast, a zdobywający przestrzeń kosmiczną ludzie żyją w koloniach na stacjach kosmicznych lub pod powierzchnią wrogich planet.

Gra rozgrywa się w 2323 roku, tuż po największym konflikcie w historii ludzkości. Pośród osłabionych i skorumpowanych rządów wyrosło sześć totalitarnych megakorporacji, które walczą o całkowitą kontrolę ekonomiczną.

Gracze wcielają się w agentów korporacyjnych, szpiegów, terrorystów lub zwykłych ulicznych przestępców. Zimna wojna, dezinformacja i społeczny rozpad sprawiają, że są to najlepsze czasy na ubijanie interesów, zdobywanie wpływów, budowanie prestiżu i przejmowanie władzy — wszelkimi dostępnymi sposobami.

Gra powstaje już od kilku lat, po raz pierwszy została zaprezentowana w 2012 roku na konwencie Avangarda. Mechanika gry, oparta na kościach sześciościennych, testowana była przez dwa lata z ponad trzydziestoma graczami i Mistrzami Gry.

Drukowany, liczący 250 stron podręcznik w formacie A4, na kredowym papierze, w twardej i szytej oprawie zostanie wydany, jeżeli uda się zrealizować cel finansowy zbiórki (8 000 złotych).

W przypadku osiągnięcia celów dodatkowych zostaną wydane (w PDF lub w druku) także:

  • kampania „Hollow Colony 7” (opisuje chaos, jaki zapanował w kolonii po katastrofie, podczas której statek transportujący zapas wody rozbił się o powierzchnię planety. Kolejny transport przyleci dopiero za ok. 15 lat, do tego czasu ludzie muszą jakoś przetrwać…)
  • dodatek „Mind Dancers” (krótki system, który pozwala rozgrywać przygody, podczas których gracze włamują się do cudzych umysłów, aby wydobyć informacje, lub żeby zmodyfikować daną świadomość)
  • setting „Decoy Dancers” (osadzony w latach 50 XX w. horror, w którym gracze wcielają się w nawiedzonych przez „głos” myśliwych, polujących na „demony” ukrywające się pośród ludzi)

Aktualnych informacji o zbiórce możecie szukać na wydarzeniu w serwisie Facebook.

Zbiórka potrwa do 31 maja.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Void Dancers

Polska gra fabularna z gatunku science-fiction thriller z elementami biopunku. Postacie graczy zmierzą się z brutalną, zdehumanizowaną codziennością XXIV wieku, w której coraz bardziej rozproszona w kosmosie ludzkość stara się podźwignąć z wyniszczających konfliktów korporacyjnych i przetrwać w zimnowojennej rzeczywistości. Jest to era kolonizacji innych układów planetarnych, a także czas matactw, walk o władzę, ciemnych interesów i intryg. W świecie w którym dominuje chciwość i bezwzględność, niemodna lojalność stała się poszukiwanym unikatem.

Wspieram.to

Polski serwis finansowania społecznościowego wzorowany na Kickstarterze.