Google+ Gobliny wracają na Free RPG Day 2016 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gobliny wracają na Free RPG Day 2016

Paizo z okazji Free RPG Day udostępni za darmo moduł „We B4 Goblins” do gry fabularnej „Pathfinder”.

Już 18 czerwca odbędzie się Free RPG Day, powstała w 2007 roku z inicjatywa North American Roleplaying Industry, której celem jest promowanie małych i dużych wydawnictw związanych z grami fabularnymi. Tego dnia wydawnictwa, sklepy, a także prywatni autorzy udostępniają za darmo materiały do gier fabularnych, głównie w postaci plików PDF.

Paizo udostępni moduł „We B4 Goblins”, kontynuację serii przygód udostępnionych przez wydawnictwo z okazji poprzednich Free RPG Day: „We Be Goblins!” (2011), „We Be Goblins Too!” (2013), „We Be Goblins Free!” (2015).

Moduł będzie można znaleźć w uczestniczących w akcji sklepach hobbystycznych w USA i innych zakątkach świata. Od 1 lipca „We B4 Goblins” będzie też dostępny dla wszystkich w sklepie Paizo do kupienia w druku lub pobrania za darmo w formacie PDF.

W tegorocznym Free RPG Day uczestniczyć będą też inne wydawnictwa, między innymi Atlas Games, Catalyst Game Labs, Pelgrane Press, Chaosium, Ulisses Spiele oraz Goodman Games.

Pełną listę uczestniczących wydawców oraz udostępnianych z okazji Free RPG Day produktów znajdziecie na stronie akcji.

Free RPG Day 2016

W tym roku odbędzie się też polska wersja akcji – Dzień Darmowych Gier Fabularnych.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.

Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.