Google+ „Dungeon World” po polsku! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Dungeon World” po polsku!

Nagradzana gra „Dungeon World” zostanie wydana po polsku przez wydawnictwo Gindie.

„Dungeon World” to sandboxowa gra fabularna w klimatach fantasy napędzana mechaniką znaną z gry „Apocalypse World”. Świat gry kreowany jest w trakcie rozgrywki, co ułatwiają zasady, a gracze wcielają się w awanturników eksplorujących świat, w tym także pełne skarbów i potworów podziemia.

Polska edycja, podobnie jak pierwowzór, będzie dostępna za darmo w wersji elektronicznej. Natomiast wersja drukowana zyska nową oprawę graficzną i będzie wydana dzięki planowanej zbiórce crowdfundingowej.

Szczegóły można będzie znaleźć na stronie wydawcy oraz na stronie „Dungeon World Polska” w serwisie Facebook.

Więcej o grze przeczytacie w recenzji w serwisie.

Źródło wieści: Gindie


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Dungeon World

to gra fabularna fantasy, której głównym założeniem jest eksploracja lochów, walka z potworami i zdobywanie skarbów. Gracze wcielają się w klasyczne dla fantasy role takie jak Bard, Kleryk, Złodziej, Wojownik, Paladyn czy Czarodziej. Jak twierdzą twórcy, mechanika gry, oparta na zasadach nagradzanej Apocalypse World, jest prosta i nowoczesna.

Gindie

Polskie wydawnictwo założone przez Jacka Gołębiowskiego, odpowiedzialne między innymi za polskie wydanie "The Shadows of Yesterday" oraz "Dogs in the Vineyard", a także fabularnych gier karcianych takich jak "Przetrwaliście zagładę" czy "Opowieści z karczmy".