Google+ Znamy zwycięzców Origins Awards 2015 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Znamy zwycięzców Origins Awards 2015

Ogłoszono wyniki 41. edycji Origins Awards, amerykańskich nagród dla najlepszych gier fabularnych, karcianych, planszowych i bitewnych, przyznawanych co roku na konwencie Origins Game Fair w Columbus, Ohio.

W kategorii Best Roleplaying Game (Najlepsza gra fabularna) wygrała piąta edycja „Dungeons & Dragons” (Wizards of the Coast), najbardziej znanej gry fabularnej. Gra zdobyła także nagrodę publiczności (Fans’ Favourite RPG).

Najlepszym suplementem (Best Roleplaying Supplement) wybrano „Dungeons & Dragons Monster Manual” (Wizards of the Coast). Dodatek zdobył też uznanie publiczności (Fan’s Favorite RPG Supplement)

Monte Cook, autor m.in. gry „Numenera”, został członkiem Academy of Adventure Gaming Arts and Design Hall of Fame.

Oto zwycięzcy w kilku kolejnych kategoriach:

  • Best Board Game„Sheriff of Nottingham” (Arcane Wonders)
  • Best Collectible Card Game – „Magic: The Gathering-Khans of Takir” (Wizards of the Coast)
  • Best Traditional Card Game – „Splendor” (Asmodee)
  • Best Children’s, Family, Party Game – „The Hare and the Tortoise” (Iello)
  • Best Game Accessory – „Wings of Glory Mat” (Ares Games)
  • Best Miniature Figure Rules – „Golem Arcana” (Harebrained Schemes)
  • Best Historical Miniature Figure/Line – „Sails of Glory Series 2” (Ares Games)
  • Best Historical Board Game – „Heroes of Normandie” (Iello)
  • Best Miniature Figure Line – „Dungeons & Dragons: Attack Wing” (WizKids Games)

Listę wszystkich nominowanych i zwycięzców znajdziecie na stronie nagród w ciągu kilku dni.

Źródło wieści: własne


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Origins Game Fair

Jeden z najstarszych konwentów w Stanach Zjednoczonych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1975 w Baltimore, w stanie Maryland. Konwent organizowany jest przez stowarzyszenie GAMA (Game Manufacturers Association) i jest jednym z ważniejszych wydarzeń w branży gier. Podczas konwentu odbywają się premiery gier, a także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Origins.