Google+ „Symbaroum” – szwedzkie dark fantasy będzie też w wersji anglojęzycznej? | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Symbaroum” – szwedzkie dark fantasy będzie też w wersji anglojęzycznej?

Trwa zbiórka na anglojęzyczne wydanie szwedzkiej gry fabularnej „Symbaroum” w konwencji dark fantasy.

Prace nad tłumaczeniem już trwają, fundusze ze zbiórki w serwisie IndieGoGo posłużą do przyspieszenia procesu translacji. Za projekt odpowiedzialni są Mattias Lilja, Martin Bergström oraz Mattias Johnsson, którzy w latach 2001-2011 z sukcesami wydawali gry („Mutant: Heirs of Doom”,  „Coriolis”) w ramach wydawnictwa Järnringen, a także Johan Nohr i Anders Lekberg.

Gra została oryginalnie wydana w Szwecji w lipcu 2014 roku, szybko zyskując sobie wierne grono skandynawskich fanów.

Teraz twórcy pragną przedstawić „Symbaroum” graczom z całego świata wydając liczący ponad 260 stron podręcznik główny do gry w języku angielskim.

„Symbaroum” to gra fabularna dark fantasy, w której gracze wcielą się w mieszkańców regionu przy lesie Davokar. Las oprócz zasobów, o które walczą ze sobą cywilizowani Ambrianie z lokalnymi barbarzyńcami, kryje w sobie także pradawne zło, przed którym uchronić ludzi chcą elfy z Żelaznego Paktu (Iron Pact). Gra korzysta z autorskiej mechaniki.

Źródło wieści: informacja od fana


Dowiedz się więcej:


IndieGoGo

Międzynarodowa platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne i suplementy gier jak "ImagiNation", "RATS!" czy "Beasts of the Dominions", a także wiele innych gier niezależnych.