Google+ „Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG” po polsku! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG” po polsku!

Fajne RPG poinformowało o planach wydania polskiej edycji gry fabularnej „A Song of Ice and Fire: Game of Throne Edition”.

Gra, pierwotnie wydana przez amerykańskie wydawnictwo Green Ronin Publishing, w polskiej wersji ukaże się w trzech podręcznikach. Podręcznik „Starter” będzie kolorową broszurą zawierającą podstawy mechaniki, gotowe postacie i scenariusz pozwalający poczuć klimat Westeros. Podręcznik ukaże się latem bieżącego roku i można już go zamówić w przedsprzedaży w cenie 8,90 złotych.

Anglojęzyczna broszura wydana w 2008 roku z okazji Free RPG Day dostępna jest za darmo na stronie wydawnictwa Green Ronin Publishing.

„Przewodnik po Westeros” ukaże się jeszcze w tym roku. Będzie to kolorowy podręcznik formatu A4 liczący 300 stron. Opisywać będzie krainy Westeros i inne regiony, a także kultury ich mieszkańców. Podręcznik można zamówić w przedsprzedaży w cenie 89,90 złotych.

Ostatni z podręczników, „Księga zasad”, umożliwi stworzenie własnych postaci i rodu, a także wprowadzi wiele zasad ułatwiających prowadzenie m.in. bitew i intryg. Przedsprzedaż podręcznika ruszy na początku 2016 roku, a premiera podręcznika będzie mieć miejsce na wiosnę 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie gry.

Zapraszamy do przeczytania recenzji podręcznika „A Song of Ice and Fire: Game of Throne Edition”, wydanego przez Green Ronin Publishing.

Źródło wieści: Fajne RPG


Dowiedz się więcej:


A Song of Ice and Fire

Gra fabularna fantasy na podstawie cyklu powieściowego George'a R.R. Martina „Pieśń Lodu i Ognia” oraz serialu telewizyjnego „Gra o Tron”. Wydawcą jest Green Ronin Publishing. Po śmierci władcy Siedmiu Królestw rozpoczyna się bezpardonowa walka o sukcesję.

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Green Ronin Publishing

Wielokrotnie nagradzane amerykańskie wydawnictwo założone w 2000 roku przez Chrisa Pramasa, współtwórcę "Warhammera". Do najbardziej znanych linii wydawniczych Green Ronin Publishing należą "Mutants & Masterminds", "Dragon Age" oraz "A Song of Ice and Fire Roleplaying".