Google+ Polska wersja „Apocalypse World” dostępna u nowego wydawcy | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Polska wersja „Apocalypse World” dostępna u nowego wydawcy

Wydawnictwo Gindie przejęło licencję na polską edycję gry fabularnej „Apocalypse World” i udostępniło w sprzedaży w nowej wersji pod nową nazwą „Świat Apokalipsy”. Do sklepu wydawnictwa trafiła też nowa wersja „Psów w winnicy”.

Obie gry zostały przeredagowane.

„Psy w winnicy” otrzymały także nową okładkę.

Podręczniki dostępne są w druku w sklepie wydawnictwa:

Dodatkowo oba podręczniki można także zakupić w wersji elektronicznej w formacie PDF:

Ze strony wydawnictwa możecie ściągnąć zaktualizowane playbooki do „Świata Apokalipsy” oraz nową kartę postaci do „Psów w winnicy”.

Więcej o polskiej wersji „Apocalypse World” znajdziecie w artykule:

„Apocalypse World” – nie ma status quo w RPG

Źródło wieści: Gindie


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Dogs in the Vineyard

Dogs in the Vineyard to gra fabularna indie, w której Gracze wcielają się w Psy, wiernych Bogu stróży, którzy podróżując z miasteczka do miasteczka starają się dobrym słowem i pistoletową kulą dbać o lokalne społeczności oraz ich przestrzeganie nakazów Króla Życia. W Polsce wydane pod tytułem "Psy w winnicy" przez wydawnictwo Gindie.

Gindie

Polskie wydawnictwo założone przez Jacka Gołębiowskiego, odpowiedzialne między innymi za polskie wydanie "The Shadows of Yesterday" oraz "Dogs in the Vineyard", a także fabularnych gier karcianych takich jak "Przetrwaliście zagładę" czy "Opowieści z karczmy".