Google+ Podstawowe zasady „Dungeons & Dragons” w wersji online | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Podstawowe zasady „Dungeons & Dragons” w wersji online

Wizards of the Coast udostępniło w postaci online na stronie internetowej zawarte w podręczniku „Basic Rules” podstawowe zasady do piątej edycji „Dungeons & Dragons”.

Na stronie znajdziecie wszystkie informacje z podręcznika „Player’s D&D Basic Rules”, od zasad tworzenia i rozwoju postaci od 1 do 20 poziomu dla 4 podstawowych klas, przez podstawowe zasady rozgrywki, w tym zasady walki oraz magii, po opisy ekwipunku.

Wersja online zawiera boczne menu, dzięki któremu można wygodnie przechodzić od jednego rozdziału do innego. Znajdziecie ją pod tym adresem.

Wersje PDF podręczników „Basic Rules” znajdziecie na stronie WotC:

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.