Google+ RPG Superstar 2015 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

RPG Superstar 2015

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu RPG Superstar, organizowanego przez wydawnictwo Paizo Publishing.

RPG Superstar to jeden z największych konkursów twórców gier, a w tym roku odbywa się już ósma edycja. Nieznani twórcy gier będą mieli okazję zabłysnąć w kilku sprawdzających kompetencje rundach. Prace będą oceniane przez społeczność „Pathfindera” oraz weteranów branży.

Tegoroczny prowadzący Owen K. C. Stephens zapowiedział kilka niespodzianek oraz zmian w zasadach konkursu, a także zwiększony poziom trudności: Zwiększenie poziomu trudności w kilku rundach konkursu to efekt tego, jak konsekwentnie niesamowite rok po roku były zgłoszenia. Wierzymy, że wśród uczestniczących w konkursie jest wystarczająco wiele utalentowanych osób, aby kilka z etapów konkursu uczynić trudniejszymi niż w poprzednich latach, a zwiększona presja jeszcze bardziej zmotywuje najlepszych uczestników i uczestniczki.

W tym roku w składzie sędziowskim znaleźli się: Liz Courts, Mark Seifter, Crystal Frasier, Rob Lazzaretti, Adam Daigle, Mikko Kallio, John Compton, Steven T. Helt, James Jacobs oraz Nicole Nindroos.

Zwycięska przygoda zostanie oficjalnie opublikowana jako liczący 64 strony podręcznik w pełnym kolorze, w miękkiej oprawie, kompatybilny z systemem „Pathfinder” oraz jakąkolwiek grą na licencji OGL. Osoby z miejsc 2-4 mogą liczyć na profesjonalne kontrakty w wydawnictwie Paizo.

W poprzedniej edycji konkursu oddano ponad pół miliona głosów, w rezultacie czego zwyciężczynią została Victoria Jaczko. Jej finałowa przygoda „Daughters of Fury” zostanie wydana w styczniu 2015 roku.

Pierwszą rundę konkursu otwiera konkurencja tworzenia magicznych przedmiotów (original magic Item) z jednej z kategorii: suit of armor, shield, weapon, staff, ring oraz rod.

Zwycięzca RPG Superstar zostanie ogłoszony 24 marca 2015 roku.

Szczegóły na stronie konkursu.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

RPG Superstar

Jeden z największych, cyklicznych konkursów twórców gier. Co roku, w kilku sprawdzających różne kompetencje rundach, społeczność Paizo oraz wybrani sędziowie oceniają twórców, a zwycięzca może liczyć na oficjalną publikację swojej pracy przez wydawnictwo.