Google+ Siódma edycja „Call of Cthulhu” dostępna w PDF | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Siódma edycja „Call of Cthulhu” dostępna w PDF

Wydawnictwo Chaosium wprowadziło do sprzedaży elektroniczne wersje podręczników do siódmej edycji gry fabularnej „Zew Cthulhu”, a także nowej wersji kampanii „Horror on the Orient Express”.

Podręczniki zostały wydane dzięki udanym zbiórkom w serwisie Kickstarter, które odbyły się odpowiednio latem 2013 roku i jesienią dwa lata temu. Projekt na wydanie nowej edycji „Zewu Cthulhu” wsparło ponad trzy i pół tysiąca osób, zebrano w sumie 561 836 dolarów i jest to trzeci co do wielkości wynik na Kickstarterze w kategorii gier fabularnych.

Nowa edycja „Zewu Cthulhu”, choć zawiera nowe opcje mechanicze (w tym całkowicie nowe zasady pościgów oraz poprawione zasady magii), jest w pełni kompatybilna z materiałami wydanymi do poprzednich edycji gry. Ze strony wydawnictwa można ściągnąć darmowe demo (PDF) siódmej edycji „Zewu Cthulhu”, w którym znajdziecie skrót nowych zasad, klasyczną przygodę, nowe karty postaci i ilustracje.

Do sprzedaży trafiły wersje elektroniczne (PDF, MOBI, EPUB, PRC) podręczników:

  • „Call of Cthulhu 7th Ed. Rulebook” (27,95 dolarów) -przeznaczony dla Strażnika Tajemnic podręcznik główny, zawierający zasady, opis świata gry, porady, zaklęcia i opisy potworów,
  • „Call of Cthulhu Investigator Handbook (7th ed.)” (22,95 dolarów) – podręcznik dla Badaczy Tajemnic, zawierający rozszerzone zasady tworzenia postaci oraz porady i wskazówki dotyczące rozgrywki,
  • „Call of Cthulhu Keeper Screen Pack (7th ed.)” (14, 95 dolarów) – ekran Strażnika Tajemnic oraz inne przydatne materiały, takie jak scenariusze oraz mapy,
  • „Horror on the Orient Express” (59,97 dolarów) – nowa, rozszerzona wersja jednej z najbardziej znanych kampanii do gry fabularnej „Zew Cthulhu”; w zestawie znajdziecie siedem podręczników oraz liczne materiały dodatkowe.

Kampanię „Horror on the Orient Express” można zamówić w druku w przedsprzedaży za 119,95 dolarów.

Źródło wieści: Chaosium


Dowiedz się więcej:


Chaosium

Powstałe w 1975 roku amerykańskie wydawnictwo obecnie skupione na publikacji gier fabularnych. Do najbardziej znanych produktów należą gry "Call of Cthulhu", "Pendragon", "Nephilim" i mechanika Basic Roleplaying.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.