Google+ Fajne RPG na koniec roku | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Fajne RPG na koniec roku

Fajne RPG poinformowało o nowych grach i dodatkach, które do końca roku zostaną wydane w języku polskim.

Już pod koniec listopada spodziewać się można nowych dodatków do „Adventurers!”, „Deadlands” oraz „Bestii i Barbarzyńców”, a także wydania gry fabularnej „Szare Szeregi”, ufundowanej dzięki zbiórce w serwisie Wspieram.to.

Gotowe do druku są już „Nowe Światy 2” (zawierające 3 nowe settingi do „Adventurers”) oraz „Strzępy Sztandarów” (dodatek do „Bestii i Barbarzyńców” skupiający się na jednym z kanonicznych elementów konwencji magii i miecza, czyli najemnych kompaniach i bandach rozbójników).

Po redakcji znajdują się „Szare Szeregi” („Grey Ranks”) oraz „Miasto Duchów” (dodatek do „Deadlands” zawierający opisy 7 miasteczek, rozrzuconych na Dziwnym Zachodzie, wraz z przygodami).

Pod sam koniec roku natomiast do przedsprzedaży trafi tłumaczenie „Horror Companion” dodatku do „Savage Worlds”, które w Polsce ukaże się pod tytułem „Savage Worlds: Horror”. W podręczniku znajdziecie zasady dotyczące grania potworami, odczytywania znaków i przepowiedni, poczytalności, przygotowywania rytuałów, nowe Moce, nowe Przewagi i Zawady, a także nowy sprzęt, zasady settingowe, ponad 100 nowych potworów i porady dotyczące tworzenia i podtrzymywania mrocznej atmosfery podczas sesji.

Poza nowościami grupa wydawnicza zapowiedziała także publikację materiałów (na stronie oraz w nowym numerze „Magii i Miecza”) na temat czwartej edycji „Earthdawna”. Zbiórka na wydanie polskiej edycji ruszy, gdy oryginalna, anglojęzyczna wersja gry zostanie ukończona (jak można przeczytać na forum wydawnictwa FASA Games, Edytor Linii czeka jednak jeszcze na ostatnie grafiki od ilustratorów; gdy zostaną dostarczone, Podręcznik Gracza zostanie poprawiony i wydany w wersji PDF ).

Źródło wieści: Fajne RPG


Dowiedz się więcej:


Adventurers!

Czterostronicowa minigra fabularna autorstwa Umberto Pignatelliego nawiązująca do klasycznych, staroszkolnych gier fabularnych.

Beasts & Barbarians

Setting magii i miecza autorstwa Umberto Pignatelliego wydany na mechanice Savage Worlds. Gracze wcielą się w bohaterów rodem z powieści Howarda, Wegnera czy Cooka, i mierząc swe siły z różnej maści monstrami, odkrywając mroczne tajemnice, zdobędą skarby i chwałę.

Deadlands

Setting na mechanice Savage Worlds, łączący elementy konwencji westernu oraz horroru.

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Grey Ranks

Gra fabularna autorstwa Jasona Morningstara, w której gracze wcielają się w młodych harcerzy walczących w Powstaniu Warszawskim.