Google+ „Kryształy Czasu: Saga o Katanie” w październiku | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Kryształy Czasu: Saga o Katanie” w październiku

Mimo nieudanej akcji crowdfundingowej w serwisie PolakPotrafi.pl pierwszy tom cyklu powieści przygodowych heroic & high fantasy „Saga o Katanie”, osadzonych w świecie „Kryształów Czasu”, ujrzy światło już pod koniec października.

Z planowanych 55 tysięcy złotych zebrano jedynie nieco ponad 7 tysięcy. Jak można przeczytać na stronie zbiórki, twórcom udało się jednak w ostatniej chwili pozyskać sponsora strategicznego, dzięki czemu ostatecznie powieść zostanie wydana.

Premiera dwóch części tomu „Labirynt Śmierci” przewidziana jest na czas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, 23-26 października 2014. Liczące odpowiednio 720 i 736 stron książki zostaną wydane w formacie A5, w twardej oprawie. W sumie w całym tomie znajdziecie ponad 100 grafik, wykonanych specjalnie na potrzeby powieści.

Każda z części pierwszego tomu kosztować będzie 59 złotych. Przygotowywane są także wersje elektroniczne, które będzie można zakupić na stronie wydawnictwa Legimi w cenie 39 złotych. Wersję papierową natomiast znajdziecie w wyselekcjonowanych księgarniach, na stronie wydawnictwa Paladynat oraz w księgarniach na Allegro.

Na profilu powieści w serwisie Facebook można zobaczyć okładki obu części pierwszego tomu.

Kryształy Czasu: Saga o Katanie - Labirynt Śmierci 1

 

Kryształy Czasu: Saga o Katanie - Labirynt Śmierci 2

Jeżeli powieść odniesie sukces, twórcy planują jeszcze w tym roku wydać album z 80. grafikami ze świata „Kryształów Czasu” – ilustrowany przewodnik po Archipelagach Ochrii. Planowana cena albumu to 79 złotych.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Kryształy Czasu

Gra fabularna fantasy, stworzona przez Artura Szyndlera, jeden z pierwszym polskich systemów RPG. Początkowo istniał jako kilkanaście plików tekstowych, krążących między graczami na dyskietkach, rozdawanych przez autora na konwentach. Od 1993 roku „Kryształy Czasu” wydawane były w postaci artykułów na łamach magazynu „Magia i Miecz”. W 1998 roku gra, w lekko zmodyfikowanej wersji, została wydana w formie książkowej przez wydawnictwo Mag. System charakteryzował się dominującą rolą rasy orków w świecie gry, a także rozbudowaną mechaniką opartą na kości K100.