Google+ Druga edycja „Dark Heresy” po polsku! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Druga edycja „Dark Heresy” po polsku!

Copernicus Corporation podpisało umowę z Fantasy Flight Games na wydanie polskiej wersji drugiej edycji gry fabularnej „Dark Heresy”, osadzonej w uniwersum „Warhammera 40 000”.

Za projekt odpowiedzialny jest Michał „Baniak” Bańka, znany między innymi z wideoblogu Baniak Baniaka. Prace nad tłumaczeniem już ruszyły. Gra zostanie wydana w 2015 roku.

Planowane jest wydanie:

  • Podręcznika Podstawowego (448 stron w pełnym kolorze)
  • Niezbędnika Mistrza Gry (ekran Mistrza Gry, nowa przygoda będąca kontynuacją przygody z podręcznika podstawowego, porady i wskazówki dotyczące prowadzenia gry oraz zasad)

Andrzej Karlicki, właściciel wydawnictwa Copernicus Corporation, zapewnia, że cena polskiej edycji podręcznika głównego nie przekroczy ceny podręcznika w oryginale. Dokładniejszy termin wydania zostanie ogłoszony na konwencie Falkon, który odbędzie się w Lublinie (7-10 listopada).

Więcej informacji o grze znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Copernicus Corporation

Polskie wydawnictwo powstałe w 1995 roku, zajmujące się publikowaniem gier fabularnych, paragrafowych i karcianych oraz książek science fiction i fantasy. Wśród gier fabularnych wydanych przez Copernicus Corporation są takie tytuły jak "Cyberpunk 2020", druga edycja "Warhammera" oraz "Zamek Falkenstein".

Dark Heresy

Gra fabularna osadzona w uniwersum "Warhammera 40 000", w której gracze wcielają się w akolitów służących Inkwizycji, walczących z nieprawością, grzechem i herezją w świecie przyszłości.

Fantasy Flight Games

Amerykańskie wydawnictwo gier znane między innymi z publikacji gier planszowych oraz gier fabularnych ze świata "Warhammera 40 000" oraz uniwersum "Gwiezdnych Wojen".

Warhammer 40 000