Google+ Zbiórka na powieści ze świata „Kryształów Czasu” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zbiórka na powieści ze świata „Kryształów Czasu”

W serwisie PolakPotrafi.pl ruszyła zbiórka na wydanie pierwszych dwóch książek cyklu powieści osadzonych w świecie „Kryształów Czasu”. W przypadku powodzenia zbiórki autor nie wyklucza wydania także nowej edycji gry.

Historia „Kryształów Czasu” sięga początku lat dziewięćdziesiątych. System przeszedł drogę od kilkunastu plików tekstowych, krążących między graczami na dyskietkach, rozdawanych przez autora na konwentach, przez artykuły w magazynie „Magia i Miecz”, aż po lekko zmodyfikowaną wersję wydaną w 1998 roku w formie książkowej przez wydawnictwo MAG.

Teraz Artur Szyndler, autor systemu pragnie wydać epicki cykl powieści przygodowych heroic & high fantasy „Saga o Katanie”, osadzony w świecie „Kryształów Czasu”. Cykl składać się będzie z 13 tomów, po dwie części każdy (w sumie 26 książek). Pierwszy tom pod tytułem „Labirynt Śmierci” jest już napisany i składa się na niego blisko 1400 stron tekstu i grafik. W dwóch pierwszych książkach autorzy projektu zamierzają zamieścić 50 ilustracji, zarówno autorstwa Jarosława Musiała, jak i innych grafików.

Sukces projektu umożliwi twórcom wydawanie co kilka miesięcy kolejnych części cyklu, a także otworzy możliwość wydania albumów z grafikami, audiobooka, gry planszowej oraz nowej wersji systemu w postaci „Złotej Edycji Kryształów Czasu”.

Cel finansowy zbiórki to 55 000 złotych. Zbiórka potrwa do 7 października.

Szczegóły w serwisie PolakPotrafi.pl oraz na forum serwisu krysztalyczasu.pl.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Kryształy Czasu

Gra fabularna fantasy, stworzona przez Artura Szyndlera, jeden z pierwszym polskich systemów RPG. Początkowo istniał jako kilkanaście plików tekstowych, krążących między graczami na dyskietkach, rozdawanych przez autora na konwentach. Od 1993 roku „Kryształy Czasu” wydawane były w postaci artykułów na łamach magazynu „Magia i Miecz”. W 1998 roku gra, w lekko zmodyfikowanej wersji, została wydana w formie książkowej przez wydawnictwo Mag. System charakteryzował się dominującą rolą rasy orków w świecie gry, a także rozbudowaną mechaniką opartą na kości K100.

PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".