Google+ „Psy w winnicy” już są! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Psy w winnicy” już są!

Polska edycja gry fabularnej „Dogs in the Vineyard” jest już dostępna w sklepie wydawnictwa Gindie.

„Dogs in the Vineyard” to gra w której wcielicie się w nowicjuszy z bronią, którzy muszą w świecie pełnym szarości podjąć decyzję, co jest czarne, a co białe. Świat to alternatywy dziki zachód gdzieś na pustkowiach przypominających stan Utah. Uzbrojeni w rewolwer, płaszcz i Księgę życia co sesję zawitacie do nowego miasta, gdzie ludzie poproszą was o pomoc, przymknięcie oczu lub odejście – słowem, nie będą wobec was obojętni. Bo jesteście Psami Pańskimi. Wybranymi do pilnowania wiary. Mogącymi złamać prawo ludzkie, jeśli tylko wymaga tego sytuacja.

Autorem gry jest Vincent Baker, twórca między innymi takich gier jak „Apocalypse World” czy „In a Wicked Age”. „Dogs in the Vineyard” zdobyło nagrody Indie RPG Awards w kategoriach Independent Game of the Year oraz Most Innovative Game. Gra była także nominowana do Diana Jones Award.

Polska edycja gry została wydana dzięki udanej zbiórce w serwisie Wspieram.to w kwietniu tego roku. Jak poinformował wydawca, podręczniki zostały już wydrukowane i wkrótce rozpocznie się wysyłka do osób, które wsparły projekt.

„Psy w winnicy” zostały wydane na 126 czarno-białych, ilustrowanych stronach formatu B5, z kolorową miękką okładką.

Podręcznik w druku dostępny jest w sklepie wydawnictwa Gindie w cenie 39 złotych.

Podręcznik w wersji elektronicznej kupicie natomiast za 14,90 złotych.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Dogs in the Vineyard

Dogs in the Vineyard to gra fabularna indie, w której Gracze wcielają się w Psy, wiernych Bogu stróży, którzy podróżując z miasteczka do miasteczka starają się dobrym słowem i pistoletową kulą dbać o lokalne społeczności oraz ich przestrzeganie nakazów Króla Życia. W Polsce wydane pod tytułem "Psy w winnicy" przez wydawnictwo Gindie.

Gindie

Polskie wydawnictwo założone przez Jacka Gołębiowskiego, odpowiedzialne między innymi za polskie wydanie "The Shadows of Yesterday" oraz "Dogs in the Vineyard", a także fabularnych gier karcianych takich jak "Przetrwaliście zagładę" czy "Opowieści z karczmy".

Vincent Baker

Wielokrotnie nagradzany amerykański twórca gier fabularnych, autor między innymi "Dogs in the Vineyard", "Poison’d" czy "Apocalypse World".

Wspieram.to

Polski serwis finansowania społecznościowego wzorowany na Kickstarterze.