Google+ Kolejne 25 edycji Karnawału Blogowego RPG w Antologii | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kolejne 25 edycji Karnawału Blogowego RPG w Antologii

Na blogu Git Games udostępniono kolejną już Antologię najciekawszych tekstów opublikowanych przez blogerów w ramach Karnawału Blogowego RPG.

Inicjatywa w 2009 roku przeniesiona na grunt polski z USA ma już 58 edycji. Prowadzący, zmieniany co miesiąc, wybiera temat, a uczestnicy na blogach publikują swoje przemyślenia. Obecna edycja poświęcona jest mapom.

Udostępniona Antologia zawiera teksty opublikowane w ramach Karnawału Blogowego RPG edycji 26 do 50. Plik liczy 124 strony.

Dawno, dawno temu za pięcioma blogami i pięćdziesięcioma karnawałami… Po pierwszej edycji ktoś napisał, że Karnawał upadnie, bo nie ma nagród. Po pięćdziesiątej edycji ktoś napisał, że Karnawał umrze bo tematy są miałkie i się wyczerpały. Te słowa pisze w momencie kiedy KB RPG obchodzi swoje pięciolecie i trwa 56 edycja. Karnawał nie umarł, pojawił się i pojawia w różnych mediach.

KB RPG jest taki sam jak i my sami, stworzony na własne podobieństwo. Może i niektóre tematy nie są górnolotne i nie poruszają ważkich kwestii. Trafiają się wpisy małostkowe i prozaiczne. Trafiają się też takie, które wnoszą wiele nowego do postrzegania RPG. Skoro się pojawiają, oznacza że jesteśmy nimi zainteresowani.

Nawet gdyby upadł po tej pięćdziesiątej edycji i tak okazałby się naprawdę dużym sukcesem.

Pamiętam pierwsze edycje, w które większość blogerów wtrącało słowa „inicjatywa którą zainicjował Borejko”. Drażniło mnie to – nie uważam się/uważałem za koordynatora, identyfikatora itp.

Przeszczepiłem na polski grunt sprawdzony angielskojęzyczny Carnival RPG. Zaś tworzycie go WY – taka jest prawda.

Ta druga antologia powstała również dzięki rzeszy osób – ja odpowiadam za niego w niewielkim stopniu. I to również WY stworzyliście również tę antologię.

Dziękuję.

Więcej informacji o polskiej edycji inicjatywy znajdziecie na stronie Karnawału Blogowego RPG.

Źródło wieści: Git Games


Dowiedz się więcej:


Karnawał Blogowy RPG

to inicjatywa, która w Polsce pojawiła się w czerwcu 2009 roku. Zabawa jest prosta: osoba prowadząca zadaje temat dotyczący gier fabularnych, inni blogerzy natomiast na ten temat się wypowiadają. Po miesiącu pałeczka zostaje przekazana innej osobie, i to ona wymyśla kolejny temat Karnawału. Więcej informacji znaleźć można na stronie Karnawału Blogowego RPG: http://kbrpg.blogspot.com/