Google+ Cubicle 7 wyda „Samotnego Wilka” jako RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Cubicle 7 wyda „Samotnego Wilka” jako RPG

W serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na wydanie nowej linii gier fabularnych osadzonych w świecie gry paragrafowej „Lone Wolf”.

W tym roku bestsellerowa seria autorstwa Joe Devera obchodzi już 30 lat. Pierwsza książka („Flight from the Dark”) ukazała się w lipcu 1984 roku. W Polsce seria wydawana jest pod nazwą „Samotny Wilk” przez wydawnictwo Copernicus Corporation.

Osadzona w świecie Magnamund gra fabularna „The Lone Wolf Adventure Game” przeznaczona będzie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Podstawowa mechanika oparta będzie na rozwiązaniach znanych z gry paragrafowej, rozbudowana o dodatkowe elementy w zależności od potrzeb graczy.

Oprócz zestawu w specjalnym pudełku w ramach zbiórki Cubicle 7 zamierza wydać także różne rozwinięcia gry (dodatkowe settingi, przygody, nowe opcje mechaniczne, mapy).

Podstawowy cel finansowy projektu został już osiągnięty. Zbiórka potrwa do 16 września. Premiera gry przewidziana jest na maj 2015 roku.

Więcej informacji na Kickstarterze.

Źródło wieści: Cubicle 7


Dowiedz się więcej:


Cubicle 7

Brytyjskie wydawnictwo gier fabularnych i karcianych. Wydawca między innymi gier fabularnych z cyklu "Doctor Who" czy gry fabularnej osadzonej w świecie trylogii "Władcy Pierścienia".

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Lone Wolf

Gra z gatunku gier paragrafowych, opartych na wyobraźni gracza, podobnych do gier fabularnych, ale przeznaczonych wyłącznie dla jednej osoby. Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce. Tło fabularne Lone Wolf to planeta Magnamund, na której toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Wydano już 28 książek z tej serii.