Google+ Zwycięzcy Origins Awards 2014 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zwycięzcy Origins Awards 2014

Ogłoszono wyniki 40. edycji Origins Awards, amerykańskich nagród dla najlepszych gier fabularnych, karcianych, planszowych i bitewnych, przyznawanych co roku na konwencie Origins Game Fair w Columbus, Ohio.

W kategorii Best Roleplaying Game (Najlepsza gra fabularna) wygrała „Numenera” (Monte Cook Games).

Najlepszym suplementem (Best Roleplaying Supplement) wybrano „Night’s Watch” (Green Ronin Publishing), dodatek do systemu „A Song of Ice and Fire Roleplaying” osadzonego w uniwersum powieści z cyklu „Pieśni Lodu i OgniaGeorge’a R. R. Martina.

Uznanie fanów dodatkowo zyskał „Shadowrun 5th Edition Core Rulebook” (Catalyst Game Labs) zdobywając nagrodę publiczności (Fans’ Favourite RPG).

Najlepszą publikacją związaną z grami (Best Game Related Publication) uznano program „Tabletop” Wila Wheatona, stworzony przy współpracy z Felicią Day.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli:

 • Best Board Game – „Trains” (Alderac Entertainment Group)
 • Best Collectible Card Game – „Pokemon Black & White -Legendary Treasures” (The Pokemon Company, Intl.)
 • Best Traditional Card Game – „Love Letter” (Alderac Entertainment Group)
 • Best Children’s, Family, Party Game – „Three Little Pigs” (Iello)
 • Best Game Accessory – „Space Gaming Mat” (HC+D Supplies)
 • Best Miniature Figure Rules – „Marvel HeroClix: Avengers Vs X-men Starters” (WizKids Games)
 • Best Historical Miniature Figure/Line – „Fate of a Nation: Arab Israeli Wars” (Battlefront Miniatures)
 • Best Historical Board Game – „1775: Rebellion” (Academy Games)
 • Best Historical Miniature Rules Supplements – „Flames of War: Fate of a Nation” (Battlefront Miniatures)
 • Best Historical Miniature Rules – „Fields of Fire 2nd Edition” (Proving Ground Games)
 • Best Miniature Figure Line – „Malifaux: The Guild’s Judgement” (Wyrd Miniatures)

Źródło wieści: Twitter


Dowiedz się więcej:


A Song of Ice and Fire

Gra fabularna fantasy na podstawie cyklu powieściowego George'a R.R. Martina „Pieśń Lodu i Ognia” oraz serialu telewizyjnego „Gra o Tron”. Wydawcą jest Green Ronin Publishing. Po śmierci władcy Siedmiu Królestw rozpoczyna się bezpardonowa walka o sukcesję.

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Origins Game Fair

Jeden z najstarszych konwentów w Stanach Zjednoczonych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1975 w Baltimore, w stanie Maryland. Konwent organizowany jest przez stowarzyszenie GAMA (Game Manufacturers Association) i jest jednym z ważniejszych wydarzeń w branży gier. Podczas konwentu odbywają się premiery gier, a także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Origins.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.

Tabletop

Program w ramach kanału Geek & Sundry, w którym Wil Wheaton – aktor, scenarzysta i publicysta – zaprasza znane osoby popkultury fantastycznej (filmy, seriale, komiksy, gry) i razem z nimi prezentuje gry planszowe, karciane, a także fabularne.