Google+ Będzie trzeci sezon „Tabletop”! Zebrano już ponad pół miliona dolarów! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Będzie trzeci sezon „Tabletop”! Zebrano już ponad pół miliona dolarów!

Dzięki zebranym w serwisie IndieGoGo funduszom powstanie trzeci sezon prowadzonego przez Wila Wheatona programu „Tabletop”. Cel finansowy, czyli 500 000 dolarów, udało się zrealizować już po 5 dniach trwania zbiórki.

„Tabletop” to program w ramach kanału Geek & Sundry, w którym Wil Wheaton wraz ze znanymi z popkultury fantastycznej (filmy, seriale, komiksy, gry) osobami prezentuje gry planszowe, karciane, a także fabularne. W pierwszym sezonie zaprezentowano między innymi gry fabularne „Fiasco” oraz „Dragon Age”.

Program znalazł się na liście najważniejszych dziesięciu wydarzeń branży gier w 2012 roku według portalu ICv2. Zdobył też nagrodę Diana Jones Award za rok 2013.

Trzeci sezon „Tabletop” składać się będzie z minimum 15 odcinków, z których każdy poświęcony będzie innej grze. W przypadku zebrania sumy 750 000 dolarów, odcinków będzie o 5 więcej.

Jeśli uda się natomiast zebrać 1 000 000 dolarów, wystartuje całkowicie nowy program poświęcony jedynie grom fabularnym. W ramach programu Wil Wheaton wraz z zaproszonymi gośćmi zagrają całą, składającą się z wielu przygód kampanię. Wśród systemów, które brane są pod uwagę znajdują się „Savage Worlds” oraz „Fate Core”.

Zbiórka potrwa do 10 maja.

Szczegóły w serwisie IndieGoGo.

Źródło wieści: Youtube


Dowiedz się więcej:


Geek & Sundry

Założony przez Felicię Day kanał w serwisie Youtube, w ramach którego ukazują się programy poświęcone fantastyce, komiksom oraz grom, a także różnego rodzaju vlogi fantastyczne.

IndieGoGo

Międzynarodowa platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne i suplementy gier jak "ImagiNation", "RATS!" czy "Beasts of the Dominions", a także wiele innych gier niezależnych.

Tabletop

Program w ramach kanału Geek & Sundry, w którym Wil Wheaton – aktor, scenarzysta i publicysta – zaprasza znane osoby popkultury fantastycznej (filmy, seriale, komiksy, gry) i razem z nimi prezentuje gry planszowe, karciane, a także fabularne.