Google+ Zwycięzcy Golden Geek Awards 2013. Są Polacy! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zwycięzcy Golden Geek Awards 2013. Są Polacy!

Rozdano tegoroczne nagrody Golden Geek Awards, przyznawane przez użytkowników serwisów RPGGeek, BoardGameGeek oraz VideoGameGeek.

Nagrodę za najlepszą grę fabularną otrzymał system „Fate Core”.

Najlepszym podcastem uznano The Secret Cabal Gaming Podcast. Nagrodę za najlepszą oprawę graficzną otrzymał podręcznik „Star Wars: Edge of the Empire Core Rulebook”, najlepszym suplementem natomiast uznano „Star Wars: Edge of the Empire Beginner Game”.

Najlepszą grą wideo indie został „Shadowrun Returns”, osadzony w uniwersum gry fabularnej „Shadowrun.

Pełną listę zwycięzców oraz listę finalistów znajdziecie na stronach serwisu BoardGameGeek.

Warto odnotować sukces wydawnictwa Portal Games. Gra planszowa „Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island” otrzymała Golden Geek Award w kategorii Best Thematic Game (Najlepsza gra tematyczna).

Źródło wieści: BoardGameGeek


Dowiedz się więcej:


Fate

Uniwersalna mechanika powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku, sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: "Dresden Files", "Spirit of the Century" czy "Diaspora".

Golden Geek Awards

Wyróżnienia przyznawane różnego rodzaju grom w licznych kategoriach przez użytkowników serwisów RPGGeek, BoardGameGeek oraz VideoGameGeek.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.

Shadowrun Returns

Gra cRPG oparta o setting gry fabularnej "Shadowrun". Akcja gry dzieje się w roku 2054, gdzie magia miesza się z nowoczesną techniką.