Google+ „S/Lay w/Me” w wersji polskiej | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„S/Lay w/Me” w wersji polskiej

Na serwisie PolakPotrafi.pl 18 stycznia ruszy zbiórka pieniędzy na wydanie „S/Lay w/Me”, fantasmagorycznej gry fabularnej dla dwóch osób.

Wydawcą gry jest Wydawnictwo Gindie. Gra będzie kosztowała 25 złotych, zaś finalnie będzie dostępna tuż przed Walentynkami, jako prezent dla erpegowych par.

„S/Lay w/Me” to gra dla dwóch osób, gdzie jedna wciela się w Bohatera a druga w Potwora i Kochanka*. Podczas sesji trwającej od 30 do 90 minut, w turach będziemy tworzyć opowieść, w którym Bohater dąży do osiągnięcia celu, Potwór stara się go zabić zaś postać Kochanka jest kimś, kogo Bohater może uratować, a Potwór wykorzystać do swoich planów lub działań.

Autorem gry jest Ron Edwards, jeden z czołowych działaczy na rzecz niezależnych gier fabularnych (tj. Indie RPG), autor m.in. „Sorcerer” czy „Trollbabe”. Za pomocą tej gry chciał m.in. podjąć temat ocenzurowania całego nurtu gier fabularnych z nagości. Więcej przeczytacie w tłumaczeniu artykułu Naked went The Gamer.

Erotyczny aspekt gry jest widoczny, nie tylko na rysunkach, ale także w mechanizmach gry, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by grać bez opisów seksu lub flirtu między postaciami Bohatera oraz Kochanka*.

Autorem ilustracji polskiej wersji jest Marcin Kwaśny, rysownik m.in. „Biedy Apokalipsy”, którą stworzył razem z Iloną Myszkowską autorką komiksu online Chata Wuja Freda.

Można wesprzeć grę jeszcze przed zbiórką na serwisie Thunderclap. Dzięki temu wszyscy zainteresowani równocześnie 18 stycznia o godzinie 12, opublikują automatycznie w danym serwisie społecznościowym zawiadomienie o rozpoczęciu zbiórki.

*Możliwa jest dowolna konfiguracja Bohatera z Kochankiem, a Kochanek może być jednocześnie Potworem.

Źródło wieści: Wydawnictwo Gindie


Dowiedz się więcej:


PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".

S/Lay w/Me

Fantasmagoryczna gra fabularna dla dwóch osób, autorstwa Rona Edwardsa, jednego z czołowych działaczy nurtu indie RPG. To gra, w której Bohater dąży do celu, a Potwór i Kochanek chcą, by ten cel porzucił: Potwór chce ją zabić, Kochanek chce, żeby Bohater z nim został.