Google+ Sandy Petersen na Pyrkonie | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Sandy Petersen na Pyrkonie

Sandy Petersen, twórca gry fabularnej „Zew Cthulhu” będzie jednym z gości tegorocznej edycji konwentu Pyrkon.

Urodzony w 1955 roku Petersen oprócz gry fabularnej osadzonej w uniwersum Mitów Cthulhu ma na swoim koncie między innymi drugą edycję gry „RuneQuest”, a także brał udział w produkcji wielu gier komputerowych jak na przykład „Civilization”, „Age of Empires” i „Doom”. Wykłada także teorię tworzenia gier na Southern Methodist University w Dallas.

Konwent Pyrkon 2014 odbędzie się w dniach 21-23 marca bieżącego roku w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Listę wszystkich potwierdzonych gości znajdziecie na stronie imprezy.

Źródło wieści: Strona konwentu


Dowiedz się więcej:


Pyrkon

Odbywający się w Poznaniu co roku w marcu konwent fantastyki. Od kilku lat miejscem konwentu są budynki Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.