Google+ Gra fabularna fantasy „Diadem” na PolakPotrafi.pl | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gra fabularna fantasy „Diadem” na PolakPotrafi.pl

Ruszyła zbiórka pieniędzy na wydanie klasycznej gry fabularnej fantasy „Diadem” autorstwa Andrzeja Rylskiego.

Zbiórka odbywa się za pośrednictwem serwisu PolakPotrafi.pl. Treść podręcznika (90 stron) została już przygotowana, pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na ilustracje.

Jak opisuje twórca, zasady systemu są przystępne, stworzone, aby maksymalnie uprościć proces przygotowań do gry. Gracze oprócz prostej mechaniki chwalą fakt, że nie muszą praktycznie w ogóle sięgać do podręcznika – wszystko, co potrzebują wiedzieć o tworzeniu i rozwijaniu swoich bohaterów mają opisane na dwustronnej karcie postaci.

W podręczniku oprócz zasad, porad dla Mistrza Gry oraz opisów świata gracze znajdą także wprowadzenie dla początkujących wraz z przykładowymi fragmentami sesji, opowiadanie, generatory losowych wydarzeń, efektów i scenariuszy, a także dwie mapy.

Zbiórka potrwa do 28 lutego.

Podręcznik w wersji elektronicznej (PDF) otrzymacie już przy wsparciu w wysokości 10 złotych.

Szczegóły w serwisie PolakPotrafi.pl.

Źródło wieści: Oficjalny blog gry


Dowiedz się więcej:


Diadem

Gra fabularna osadzona w klasycznych realiach fantasy, z bohaterami, magią i smokami. Gra charakteryzuje sie uproszczonymi zasadami (brak podziału postaci na klasy, profesje czy archetypy; brak poziomów postaci).

PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".