Google+ Czwarta edycja „Earthdawna” na Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Czwarta edycja „Earthdawna” na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na wydanie podręczników podstawowych do czwartej edycji gry fabularnej „Earthdawn”.

Nowa edycja gry osadzona będzie pięć lat po zakończeniu się Drugiej Wojny Therańskiej, opisanej w kampanii „Barsaive at War” (wydanej przez Living Room Games do drugiej edycji gry), a mechanika oparta na znanym z poprzednich edycji Systemie Stopni (Step System).

Więcej informacji o zmianach w nowej edycji „Earthdawna” znajdziecie w tekstach na blogu Josha Harrisona na stronie FASA Games, a także w zorganizowanej na czacie rpg.net dyskusji, której pełny zapis znajduje się na blogu The Hardboiled GMshoe’s Office.

Jak można przeczytać w dyskusji, ostateczny kształt mechaniki nowej edycji gry nie został jeszcze ustalony.

W ramach zbiórki zostaną wydane podręczniki podstawowe „Earthdawn 4th Edition Player’s Guide” oraz „Earthdawn 4th Edition Gamemaster’s Guide”, a w przypadku znacznego przekroczenia celu finansowego także inne podręczniki.

Przewidywana data wydania to sierpień 2014 roku.

Podręczniki w wersji elektronicznej otrzymamy już przy wsparciu w wysokości 30 dolarów.

Zbiórka potrwa do 12 lutego.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

FASA

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.