Google+ Szesnasta edycja konkursu Quentin | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Szesnasta edycja konkursu Quentin

Trwa szesnasta edycja konkursu Quentin na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Prace można nadsyłać do 31 lipca 2014 roku. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się na konwencie Polcon 4-7 września w Bielsku-Białej.

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężył Łukasz Fedorowicz za przygodę „Macki są w Porządku”, osadzoną w realiach systemu „Eclipse Phase”. Przygoda, wraz z komentarzami sędziów, dostępna jest na stronie konkursu.

Skład Kapituły nie uległ większej zmianie. Zgodnie ze zwyczajem aktualny zwycięzca konkursu (Łukasz Fedorowicz) zajął miejsce rotacyjne w składzie sędziowskim, zastępując poprzedniego zwycięzcę (Paweł Bogdaszewski).

Pełny skład jury i profile sędziów, a także nowy odświeżony regulamin dostępne są na stronie konkursu.

Tak jak w zeszłym roku, tak i tym razem serwis Gry-Fabularne.pl objął patronat medialny nad konkursem.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Eclipse Phase

Gra fabularna science-fiction postapokaliptycznego transhumanizmu, konspiracji i horroru. Gracze wcielają się w agentów tajnej, niezależnej sieci bezpieczeństwa zwanej Firewall, której zadaniem jest przeciwdziałanie zagrożeniom ostatecznym – takim, które zagrażają istnieniu transludzkości: od wojen biologicznych, przez samoreplikujące się chmary nanorobotów, konflikty nuklearne, terrorystów z bronią masowego rażenia, ataki komputerowe, SI poza kontrolą, kontakty z kosmitami, czy cokolwiek co doprowadziłoby już zdziesiątkowaną transludzkość do zagłady. Gra korzysta z mechaniki opartej na rzutach procentowych.

Quentin

Doroczny, polski konkurs na najlepszy oryginalny i nigdzie dotąd nie publikowany scenariusz do gry fabularnej.