Google+ „Mythender” dostępny w druku | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Mythender” dostępny w druku

Gra fabularna „Mythender” autorstwa Ryana Macklina, zwycięzca Indie RPG Awards 2012 w kategorii Best Free Game, oprócz darmowej wersji PDF jest już dostępna także w druku.

„Mythender” jest o kopaniu tyłków i wymazywaniu imion w takt heavy metalowej muzyki, o tańcu nad przepaścią, pomiędzy posiadaniem mocy, by rzezać abominacje a zostaniem abominacją samemu…

„Mythender” to fabularna gra akcji i przygody, w której gracze wcielają się w mitycznych bohaterów (zwanych Mythenders), podróżujących po Mitycznym Świecie, by zabijać bogów i potwory. Gra czerpie inspiracje z takich filmów jak „300”, „Beowulf” czy „Final Fantasy VII: Advent Children”.

Mechanika gry wykorzystuje kości sześciościenne (k6), najlepiej w różnych zestawach kolorystycznych i rozmiarowych, a także dwa rodzaje żetonów.

Liczący 276 stron podręcznik główny w wersji PDF jest dostępny za darmo (i według zapewnień twórcy zawsze będzie darmowy) do pobrania ze strony gry lub ze sklepu DriveThruRPG.

Podręcznik główny w druku można zamówić za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 25 dolarów.

Na stronie gry oprócz podręcznika dostępne są dodatkowe materiały, takie jak karty postaci czy wskazówki dla mistrzów gry. Ponadto możecie też przeczytać notkę Wila Wheatona dotyczącą jednej z rozegranych w „Mythendera” sesji.

Gra została wydana na licencji Creative Commons.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Indie RPG Awards

Istniejąca od 2002 roku inicjatywa nagradzająca gry niezależne w kilku kategoriach m.in. Niezależna gra roku, Najlepsza produkcja, najlepsza gra darmowa, najlepsze wsparcie, najlepszy dodatek oraz za najbardziej innowacyjną grę.