Google+ „Kalejdoskop” zapowiedziany | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Kalejdoskop” zapowiedziany

Ruszyła promocja „Kalejdoskopu”, najnowszej gry wydawnictwa Gindie, tworzonej przez Dariusza Domagalskiego i Jacka Gołębiowskiego.

Kalejdoskop to wg. zapowiedzi autorów gra bazująca na grach fabularnych i grach LARP (live action role-playing), ale też na powieściach Tolkiena czy Howarda. Tytuł będzie składał się, w odróżnieniu od zwykłych RPG, głównie z kart, a zamiast podręcznika, dołączona będzie instrukcja jak do gry planszowej. Podobnie wydaną wcześniej grą było „Przetrwaliście Zagładę”.

Autorami gry są Dariusz Domagalski, pisarz znany przede wszystkim z cyklu Krzyżackiego oraz zapalony twórca LARPów i Jacek „Darken” Gołębiowski, długoletni fan gier fabularnych, autor gry „Przetrwaliście Zagładę”.

 

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Gindie

Polskie wydawnictwo założone przez Jacka Gołębiowskiego, odpowiedzialne między innymi za polskie wydanie "The Shadows of Yesterday" oraz "Dogs in the Vineyard", a także fabularnych gier karcianych takich jak "Przetrwaliście zagładę" czy "Opowieści z karczmy".

Kalejdoskop

Najnowsza gra autorstwa Jacka Gołębiowskiego i Dariusza Domagalskiego, bazująca na grach fabularnych i grach LARP (live action role-playing) oraz na powieściach Tolkiena i Howarda. Tytuł będzie składał się, w odróżnieniu od zwykłych RPG, głównie z kart, a zamiast podręcznika, dołączona będzie instrukcja jak do gry planszowej.

Przetrwaliście zagładę

Fabularna gra karciana dla 2-5 osób, z pojedynczą rozgrywką trwającą 10-25 minut. Postacie graczy przetrwały zagładę, jednak nie są nadal bezpieczne, muszą dostać się przez jaskinię do Azylu. Wydawcą gry jest wydawnictwo Gindie.