Google+ „Woje Miodomiła” – pseudosłowiańskie RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Woje Miodomiła” – pseudosłowiańskie RPG

„Woje Miodomiła”, kreskówkowa gra fabularna w pseudosłowiańskim Opolku, jest dostępna w sprzedaży.

Rok tysięczny rachuby Księgi, małe księstwo Opolko. Jak co rano na szczyt Bolkowej Wieży gramoli się książę Miodomił Spolegliwy by obrzucić gospodarskim okiem swoje włości. Prężnie rozwijający się w cieniu Cesarstwa Bresław na zachodzie, dzikie ostępy Głupioryjów na północy, zły brat Mścisław na wschodzie, bezkrólewie po Morowej Pannie na południowej granicy, za którą Brzetysław Czeszko już ostrzy miecz. Kapłani Księgi wojujący z Starzykami, zbóje po traktach, dziwne stwory po lasach i wielka dziura w książęcym skarbcu. Król nie odpowiadający na petycje, mamusia zapowiadająca się z wizytą, ząb do wyrwania, córka do wydania… Na szczęście zawsze może liczyć na swą wierną i niestrudzoną drużynę książęcych wój i wojów.

„Woje Miodomiła” to kreskówkowa gra fabularna w pseudosłowiańskim Opolku, korzystająca z mechaniki opartej na dwóch kostkach sześciennych i sześciu rodzajach akcji jakie podejmować mogą bohaterowie. Wypełniona pomysłami na przygody dzielnej drużyny wój i wojów księcia Miodomiła w luźnych okolicach roku 1000 rachuby Księgi. To druga polska gra o słowianach i pierwsza opolska. Gra jest z zasady pozbawiona scen przemocy i proponuje luźną i totalnie ahistoryczną zabawę w konwencji odcinkowej kreskówki.

Podręcznik liczy sobie 40 stron formatu a5. Autorem i wydawcą gry jest Kordian „sil” Krawczyk, prowadzący bloga grynarracyjne.pl.

Premiera gry odbyła się 14 września na opolskim konwencie Opolcon, podręcznik można zamówić w e-sklepiku Ragana już za 10 złotych łącznie z przesyłką.

Źródło wieści: informacja prasowa