Google+ „13th Age”, „Numenera” i „Torchbearer” dostępne w PDF | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„13th Age”, „Numenera” i „Torchbearer” dostępne w PDF

„13th Age”, „Numenera” oraz „Torchbearer” znalazły się na opublikowanej latem liście najbardziej oczekiwanych gier fabularnych roku 2013 według użytkowników serwisu EN World. Podręczniki do tych gier dostępne są w wersji elektronicznej (PDF) na DriveThruRPG.

O ile „Numenera”  i „13th Age” swą premierę miały jeszcze w sierpniu podczas konwentu Gen Con 2013, to na grę fabularną Luke’a Crane’a, twórcy „Burning Wheel”, gracze musieli jeszcze poczekać do pierwszej połowy września.

Teraz wszystkie trzy pozycje są już dostępne w formacie PDF w sklepie DriveThruRPG.

 

„13th Age”

Pierwsze zapowiedzi „13th Age” od wydawnictwa Pelgrane Press pojawiły się w kwietniu zeszłego roku. Kilka miesięcy później grę można było zamówić w specjalnej przedsprzedaży. Na podręcznik w druku trzeba było jednak czekać jeszcze ponad rok. Podręcznik w wersji elektronicznej (PDF) został udostępniony w symboliczny piątek 13 września.

Autorami gry są Jonathan Tweet („Dungeons & Dragons 3rd Edition”, „Ars Magica”, „Over the Edge”, „Everway”) oraz Rob Heinsoo („Dungeons & Dragons 4th Edition”). „13th Age” nawiązuje do poprzednich edycji „Dungeons & Dragons” i  korzysta z mechaniki d20 zmodyfikowanej o elementy zorientowane na tworzenie opowieści.

Wiecej informacji o grze znajdziecie w obszernym FAQ na stronie wydawnictwa.

Trwają prace nad udostępnienem mechaniki gry za darmo na licencji OGL, w postaci źródłowego wykazu zasad (SRD).

Podręcznik główny w wersji elektronicznej (PDF) dostępny jest za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 24,95 dolarów.

Można już zamówić w przedsprzedaży „13th Age Bestiary”, systemowy bestiariusz, którego wydanie zaplanowane jest na początek 2014 roku.

 

„Numenera”

Zbiórka na wydanie gry zakończyła się we wrześniu zeszłego roku. Przez prawie rok „Numenera” cieszyła się na Kickstarterze rekordem największego wsparcia finansowego w kategorii gier fabularnych. Wizja gry była na tyle nośna, że autor, Monte Cook, nie tylko otrzymał ogromne wsparcie od fanów, ale sam świat „Numenery” stał się podstawą do stworzenia gry wideo „Torment: Tides of Numenera”.

„Numenera” to osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy.

Podręcznik główny w wersji elektronicznej (PDF) dostępny jest za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 19,99 dolarów.

Poza podręcznikiem głównym wydawnictwo Monte Cook Games oferuje też Podręcznik Gracza („Numenera Player’s Guide) oraz dodatki takie jak przygoda wprowadzająca („Vortex”) czy zestaw trzech opowiadań („Tales from the Ninth World”).

 

„Torchbearer”

Gra została wydana dzięki funduszom zebranym na Kickstarterze w maju tego roku. Oparta na zmodyfikowanej mechanice nagrodzonej w konkursach Indie RPG Awards oraz Origins Awards gry fabularnej „Mouse Guard”, rozbudowanej między innymi o mechanizm zarządzania zasobami (ekwipunek, prowiant, itp.) oferuje rozrywkę w konwencji dungeon crawl.

Podręcznik w wersji elektronicznej dostępny jest za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 15 dolarów.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


13th Age

Gra fabularna w konwencji fantasy oparta o uproszczone zasady "Dungeons & Dragons", zmodyfikowane o elementy zorientowane na tworzenie opowieści. Gra została wydana nakładem wydawnictwa Pelgrane Press.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.

Torchbearer

Gra fabularna twórców "Burning Wheel", w konwencji dungeon crawl, nawiązująca do starszych edycji "Dungeons & Dragons". "Torchbearer" korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki gry fabularnej „Mouse Guard”, rozbudowanej między innymi o mechanizm zarządzania zasobami (ekwipunek, prowiant, itp.).