Google+ Rozdano Indie RPG Awards 2012 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rozdano Indie RPG Awards 2012

Podczas konwentu Gen Con Indy przyznano nagrody Indie RPG Awards za rok 2012.

Nagrody przyznawane są od 2002 roku dla twórców gier, którzy niezależnie lub z małą pomocą wydali własne gry, tzw. indie RPG.

Tytuł Indie Game of the Year for 2012, nagrodę za najlepsze wsparcie wydawnicze (Best Support) oraz najlepszą jakość wydania (Best Production) otrzymała gra „Dungeon World” (Sage LaTorra, Adam Koebel), oparta na mechanice „Apocalypse World”.

Za najlepszą darmową grę niezależną (Best Free Game) uznano „Mythender” (Ryan Macklin).

Najlepszym suplementem (Indie Supplement of the Year) ogłoszono „American Disasters” (Jason Morningstar, Steve Segedy), zestaw trzech playsetów do gry fabularnej „Fiasco”.

Najbardziej innowacyjną grą (Most Innovative Game) została natomiast gra „Dog Eat Dog” (Liam Burke).

Szczegóły na stronie Indie RPG Awards.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Dungeon World

to gra fabularna fantasy, której głównym założeniem jest eksploracja lochów, walka z potworami i zdobywanie skarbów. Gracze wcielają się w klasyczne dla fantasy role takie jak Bard, Kleryk, Złodziej, Wojownik, Paladyn czy Czarodziej. Jak twierdzą twórcy, mechanika gry, oparta na zasadach nagradzanej Apocalypse World, jest prosta i nowoczesna.

Indie RPG Awards

Istniejąca od 2002 roku inicjatywa nagradzająca gry niezależne w kilku kategoriach m.in. Niezależna gra roku, Najlepsza produkcja, najlepsza gra darmowa, najlepsze wsparcie, najlepszy dodatek oraz za najbardziej innowacyjną grę.