Google+ „Rocket Age RPG” i inne nowości od Cubicle 7 w sprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Rocket Age RPG” i inne nowości od Cubicle 7 w sprzedaży

„Rocket Age”, „World War Cthulhu: The Darkest Hour” oraz „Victoriana 3rd Edition” od Cubicle 7 są dostępne w sprzedaży.

„Rocket Age” autorstwa Kena Spencera nawiązuje do klasycznych, pulpowych elementów fantastyki naukowej lat 50. dwudziestego wieku. Gracze wcielają się w kosmicznych, szlachetnych bohaterów, podróżujących po planetach układu słonecznego i walczących ze złem. Gra korzysta z mechaniki Vortex System, znanej między innymi z gry fabularnej „Doctor Who: Adventures in Time and Space”.

Podręcznik w wersji elektronicznej dostępny jest za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 19,99 dolarów.

Podręcznik w druku można zamówić w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa za 39,99 dolarów. Premiera przewidziana jest na przełom sierpnia i września.

„World War Cthulhu: The Darkest Hour” to setting do gry fabularnej „Zew Cthulhu” osadzony w realiach II Wojny Światowej, pierwszy z zapowiadanej serii „World War Cthulhu”, do której w przyszłości mają dołączyć settingi osadzone w realiach I Wojny Światowej, Zimnej Wojny oraz III Wojny Światowej.

Podręcznik w wersji elektronicznej dostępny jest za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 19,99 dolarów.

Podręcznik w druku można zamówić w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa za 39,99 dolarów. Premiera przewidziana jest na wrzesień tego roku.

„Victoriana 3rd Edition” to nowa odsłona wydanej po raz pierwszy w 2003 roku gry fabularnej w konwencji steampunkowo-wiktoriańskiej, osadzonej alternatywnym świecie roku 1856, pełnym magii i machin parowych. Trzecia edycja, tak jak druga, korzysta z opartej na pulach kości sześciościennych (k6) mechaniki The Heresy Game Engine. Choć mechanika została poprawiona, nowa wersja „Victoriany” jest kompatybilna z dodatkami do drugiej edycji gry.

Podręcznik w wersji elektronicznej dostępny jest za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 24,99 dolarów.

Podręcznik w druku można zamówić w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa za 49,99 dolarów. Premiera przewidziana jest na sierpień tego roku.

Oprócz nowych gier wydawnictwo Cubicle 7 wprowadziło do sprzedaży wersję elektroniczną dodatku „The Heart of the Wild” do gry fabularnej „The One Ring: Adventures Over the Edge of the Wild” osadzonej w świecie trylogii „Władcy Pierścieni”.

Okiem redakcji: Małpowanie na ekranie

Trudno nie odnieść wrażenia, że „Rocket Age” to jedna z odpowiedzi Cubicle 7 na interesujące propozycje innych wydawnictw, w tym przypadku wydanej przez Catalyst Game Labs w 2011 roku gry „Cosmic Patrol”.

Powstaje sytuacja podobna do tych, jakie czasem mają miejsce w Hollywood, kiedy to dwie rywalizujące ze sobą wytwórnie filmowe tworzą bardzo zbliżone tematycznie filmy. Czasem tak zbliżone, że produkcje różnią sie tylko obsadą oraz drobnymi szczegółami. Wbrew pozorom dzieje się to całkiem często. Nawet w tym roku, za sprawą filmów „Olimp w ogniu” i „Świat w płomieniach”. W poprzednich latach bój o widza toczyły między innymi „Tornado” i „Twister!” czy „Góra Dantego” i „Wulkan”. Po wielu latach pamiętany jest raczej tylko jeden z dwóch tytułów. Kto dziś pamięta „Dzień zagłady”? O konkurencyjnym „Armageddonie” od 15 lat przypomina nam popularna piosenka Aerosmith…

Oczywiście nie ma niczego złego w tym, że powstają podobne produkty, czy w tym przypadku gry. Od zarania dziejów ludzie przetwarzali, wzbogacali istniejące już dzieła kultury, tworząc nowe. Czasem były to twory wtórne, czasem innowacyjne. Twórcom i wydawcom gier, a przede wszystkim graczom życzyłbym jednak jak najwięcej tych drugich. 

Tymczasem Cubicle 7 nie zasypia gruszek w popiele i do swojej oferty właśnie wprowadza „World War Cthulhu: The Darkest Hour”, setting do „Zewu Cthulhu”, osadzony w realiach II Wojny Światowej… podobnie jak setting „Achtung! Cthulhu” wydawnictwa Modiphius, który na początku tego roku zebrał spore wsparcie na Kickstarterze. Co ciekawe, właściciel wydawnictwa, Chris Birch pracował kiedyś w Cubicle 7.

Wojciech "Sethariel" Żółtański (2063 Posts)

Kieruje działaniami całej strony Gry-Fabularne.pl, odpowiada za jej kształt i zawartość. Mistrz gry, nauczyciel i tłumacz, handlowiec, mąż, ojciec. Miłośnik angielskiej piłki nożnej, fantastyki, dobrych filmów oraz oczywiście gier fabularnych, w szczególności "Earthdawna" - systemu od którego zaczynał i na którym zjadł zęby, łącznie z administrowaniem przez wiele lat strony fanowskiej i forum.


Źródło wieści: Cubicle 7


Dowiedz się więcej:


Achtung! Cthulhu

Inspirowany twórczością H. P. Lovecrafta setting osadzony w realiach II Wojny Światowej, dostępny w czterech wersjach mechanicznych: Savage Worlds (Realms of Cthulhu), Basic Role Playing (Zew Cthulhu), Trail of Cthulhu oraz PDQ. Achtung! Cthulhu przenosi postacie graczy w świat pełen okrutnych nazistowskich naukowców, strasznych starożytnych tajemnic, legendarnych niemieckich maszyn wojennych, zdesperowanych partyzantów, zdeterminowanych śledczych oraz macek, które mogłyby wypełnić dziesięć budynków Reichstagu. Odgrywając klasycznych bohaterów czasu wojny: rosyjskich oficerów politycznych, dowódców U-Bootów, brytyjskich komandosów, amerykańskich rangerów, śledczych, dziennikarzy, hollywoodzkie gwiazdy czy członków ruchu oporu, gracze połączą siły w walce z najmroczniejszą stroną II Wojny Światowej.

Cosmic Patrol

to gra fabularna nawiązująca do literatury science-fiction lat 1930-1960. Gracze wcielą się w członków tzw. Patrolmen, którzy jako ostatnia linia obrony ludzkości będą podróżować przez galaktykę, odkrywać nowe światy i dbać o interesy Ziemi, gdziekolwiek się znajdą.

Cubicle 7

Brytyjskie wydawnictwo gier fabularnych i karcianych. Wydawca między innymi gier fabularnych z cyklu "Doctor Who" czy gry fabularnej osadzonej w świecie trylogii "Władcy Pierścienia".

Rocket Age

The One Ring RPG

to wydana przez Cubicle 7 gra fabularna, osadzona w świecie Władcy Pierścieni. Gra podzielona jest na kilka zestawów, każdy obejmujący inny czas w linii fabularnej powieści.

victoriana

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.