Google+ Polska edycja „Apocalypse World” w przedsprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Polska edycja „Apocalypse World” w przedsprzedaży

W serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi.pl ruszyła przedsprzedaż polskiej edycji nagradzanej gry fabularnej „Apocalypse World”, autorstwa Vincenta Bakera, twórcy między innymi „Dogs in the Vineyard”, „Poison’d” czy „In a Wicked Age”.

Nikt nie pamięta już jak ani dlaczego. Pewnie nikt nigdy nie wiedział. Najstarsi z tych, którzy przeżyli, mają ledwie pojedyncze wspomnienia z dzieciństwa: płonące miasta, fala chaosu ogarniająca całe społeczeństwo i prowadząca je do upadku; uciekające w panice rodziny, dziwaczne noce, podczas których żarzące się o północy niebo było niczym krwawe południe.

Dziś świat nie jest taki jak dawniej. Rozejrzyj się: zdecydowanie, zupełnie nie jest taki sam. A kiedy zamkniesz oczy i otworzysz swój mózg: coś jest nie tak. Coś wyje, wszechobecne, tuż na granicy zmysłów, pełne nienawiści i wściekłości. Przed tym, przed psychicznym wirem, nikt z nas nie może się ukryć.

„Apocalypse World” to dynamiczna gra fabularna o przetrwaniu w świecie po apokalipsie, nagrodzona w 2010 roku Indie RPG Awards w kategoriach Game of the Year (Gra Roku), Best Support (Najlepsze Wsparcie Wydawnicze) i Most Innovative Game (Najbardziej Innowacyjna Gra), a także nagrodą Golden Geek RPG of the Year w 2011 roku.

Gra korzysta z mechaniki opartej na kościach sześciościennych (2k6 + cecha), a jednym z jej najbardziej charakterystycznych elementów są tzw. ruchy, czyli zależne od sytuacji możliwości dotyczące akcji postaci graczy.

Na bazie mechaniki „Apocalypse World” powstały znane i nagradzane gry, między innymi „Dungeon World” (Golden Geek RPG of the Year 2012), „Monsterhearts” czy „Monster of the Week”.

Przedsprzedaż polskiej edycji „Apocalypse World”, za którą odpowiedzialne jest wydawnictwo Argent Mark Games, potrwa jeszcze 21 dni. Wspierający mogą liczyć na dodatkowe materiały, takie jak dodatkowy archetyp postaci czy alternatywne grafiki w podręczniku.

Podręcznik w wersji elektronicznej (PDF) można otrzymać już przy wsparciu w wysokości 10 złotych.

Szczegóły w serwisie PolakPotrafi.pl.

Premiera gry przewidziana jest na konwent Polcon 2013.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Argent Mark Games

Polskie wydawnictwo gier fabularnych założone przez Łukasza "Tora" Garczewskiego. Wydawca polskiej edycji "Apocalypse World".

PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".

Polcon

Najstarszy polski konwent fanów fantastyki, co roku organizowany w innym miejscu przez lokalne kluby fantastyki. Podczas Polconu odbywają się ważne premiery oraz wydarzenia związane ze społecznością fanów.