Google+ „DUST Adventures” – kolejne RPG na podstawie gry bitewnej | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„DUST Adventures” – kolejne RPG na podstawie gry bitewnej

Wydawnictwo Modiphius zapowiedziało wydanie „DUST Adventures”, gry fabularnej osadzonej w uniwersum gry bitewnej „DUST”.

Gra osadzona jest w alternatywnych latach 40. dwudziestego wieku, podczas trwającej od 8 lat II Wojny Światowej. Alianci i Państwa Osi walczą o Vk, niezwykle rzadki minerał, zdolny napędzać wielkie bojowe roboty i czołgi. Plotka głosi, że sekrety Vk przekazali ludziom kosmici, ale większość uważa to jedynie za część propagandy…

Wydawnictwo zamierza wydać podręcznik główny, przewodnik po świecie gry oraz kolejne suplementy oraz kampanie, w tym misje „DUST Tactics” oraz „DUST Warfare”, dzięki którym fani gry bitewnej będą mogli rozegrać znane scenariusze w zupełnie nowej formie.

Mechanika gry korzystać będzie z tych samych kości co gra bitewna „DUST”.

Premiera podręczników przewidziana jest na przełom wiosny i lata 2014 roku.

Szczegóły na stronie wydawnictwa.

To nie pierwszy projekt wydawnictwa, łączący gry fabularne z grami bitewnymi. Jesienią tego roku powinna ukazać się gra bitewna „One War” osadzona w realiach wydawanej przez wydawnictwo gry fabularnej „Achtung! Cthulhu”. Pod koniec roku natomiast ruszy na Kickstarterze zbiórka na wydanie trzeciej edycji „Mutant Chronicles”, gry fabularnej, w której uniwersum osadzona jest gra bitewna „Warzone”.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


DUST Adventures

Gra fabularna oparta na grze bitewnej "DUST", osadzonej w alternatywnych latach 40. dwudziestego wieku, podczas trwającej od 8 lat II Wojny Światowej, w której Alianci i Państwa Osi walczą o Vk, niezwykle rzadki minerał, zdolny napędzać wielkie bojowe roboty i czołgi.

Modiphius

Brytyjskie wydawnictwo założone przez Chrisa Bircha, twórcę nominowanych do ENnie Awards settingów "Starblazer Adventures" oraz "Legends of Anglerre". Wydawca między innymi "Achtung! Cthulhu" oraz "Mutant: Year Zero".