Google+ „DemonWars: Reformation” od R. A. Salvatore | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„DemonWars: Reformation” od R. A. Salvatore

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka funduszy na wydanie gry fabularnej „DemonWars: Reformation” opartej na prozie R. A. Salvatore.

Robert Anthony Salvatore to amerykański pisarz science fiction i fantasy, znany między innymi z powieści osadzonych w świecie Forgotten Realms, jednego z najpopularniejszych ze światów „Dungeons & Dragons”. Wykreował wiele znanych fanom D&D postaci, między innymi mrocznego elfa zwanego Drizzt Do’Urden.

„DemonWars: Reformation” skupia się na państwie Honce-the-Bear ze świata Corona. Linia fabularna gry rozpoczyna się po zakończeniu powieści z drugiej sagi „DemonWars” („Wojny Demona”), czyli w momencie początków reformacji Kościoła Abellican.

Gra korzysta z autorskiej mechaniki zaprojektowanej przez Bryana Salvatore, syna autora sagi „DemonWars”. Gracze  już od początku wcielą się w potężne postacie, dysponujące doświadczeniem i dużymi umiejętnościami.

Podręcznik w wersji elektronicznej dostępny będzie przy wsparciu w wysokości 35 dolarów, a w wersji drukowanej przy wspraciu 50 dolarów.

Zbiórka potrwa jeszcze do 30 sierpnia. Przewidywana data premiery to kwiecień 2014 roku.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Demon Wars

Literacka saga fantasy autorstwa R. A. Salvatore, której akcja osadzona jest w świecie Corona. W 2003 roku ukazał się na mechanice d20 podręcznik pozwalający grać w tym świecie. W 2013 roku rozpoczęła się zbiórka w serwisie Kickstarter na wydanie kolejnej edycji gry.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

R.A. Salvatore

Robert Anthony Salvatore to amerykański pisarz science-fiction i fantasy znany przede wszystkim z powieści osadzonych w świecie Forgotten Realms i Gwiezdnych wojen. Stworzył jedną z najbardziej znanych postaci literatury fantasy, mrocznego elfa Drizzta Do'Urdena.