Google+ „World War Cthulhu: The Darkest Hour” od Cubicle 7 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„World War Cthulhu: The Darkest Hour” od Cubicle 7

Wydawnictwo Cubicle 7 zapowiedziało wydanie latem bieżącego roku settingu „World War Cthulhu: The Darkest Hour”.

Setting oparty będzie o grę fabularną „Zew Cthulhu”, a jego akcja umiejscowiona w okresie Drugiej Wojny Światowej. Podręcznik główny zawierać będzie zasady tworzenia postaci i ich działań w trakcie wojny, szczegółowy opis świata Mitów z tego okresu, krótki scenariusz i pełną kampanię. Do gry wymagany będzie podręcznik główny do systemu „Zew Cthulhu”. Więcej informacji wydawnictwo ujawni wkrótce.

Już niedługo na rynku dostępne będą także podręczniki główne do „Achtung! Cthulhu”, settingu opartym między innymi na mechanice Savage Worlds. Na początku kwietnia zakończyła się zbiórka na wydanie podręczników do settingu, osiągając pułap ponad 270 tysięcy dolarów.

Źródło wieści: Strona wydawnictwa


Dowiedz się więcej:


Achtung! Cthulhu

Inspirowany twórczością H. P. Lovecrafta setting osadzony w realiach II Wojny Światowej, dostępny w czterech wersjach mechanicznych: Savage Worlds (Realms of Cthulhu), Basic Role Playing (Zew Cthulhu), Trail of Cthulhu oraz PDQ. Achtung! Cthulhu przenosi postacie graczy w świat pełen okrutnych nazistowskich naukowców, strasznych starożytnych tajemnic, legendarnych niemieckich maszyn wojennych, zdesperowanych partyzantów, zdeterminowanych śledczych oraz macek, które mogłyby wypełnić dziesięć budynków Reichstagu. Odgrywając klasycznych bohaterów czasu wojny: rosyjskich oficerów politycznych, dowódców U-Bootów, brytyjskich komandosów, amerykańskich rangerów, śledczych, dziennikarzy, hollywoodzkie gwiazdy czy członków ruchu oporu, gracze połączą siły w walce z najmroczniejszą stroną II Wojny Światowej.

Cubicle 7

Brytyjskie wydawnictwo gier fabularnych i karcianych. Wydawca między innymi gier fabularnych z cyklu "Doctor Who" czy gry fabularnej osadzonej w świecie trylogii "Władcy Pierścienia".

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.