Google+ Druga edycja „Dark Heresy” zapowiedziana | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Druga edycja „Dark Heresy” zapowiedziana

Wydawnictwo Fantasy Flight Games zapowiedziało wydanie drugiej edycji gry fabularnej „Dark Heresy”, osadzonej w uniwersum „Warhammera 40 000”. Podręcznik w wersji beta jest już dostępny w sprzedaży.

„Dark Heresy” został po raz pierwszy wydany na początku 2008 roku przez należące do Games Workshop wydawnictwo Black Industries. Linia wydawnicza była następnie kontynuowana przez Fantasy Flight Games, które pod koniec lutego tego samego roku przejęło wszystkie licencje na gry fabularne (a także planszowe i karciane) osadzone w uniwersum „Warhammera” i „Warhammera 40 000”.

Nowe „Dark Heresy” nadal korzystać będzie z mechaniki opartej na rzutach procentowych, większość zasad zostanie jednak poprawiona, czyniąc drugą edycję gry niekompatybilną z pierwszoedycyjnym podręcznikiem oraz suplementami. Akcja nowej edycji osadzona będzie w Sektorze Askellon.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydawnictwa.

Podręcznik w wersji beta można zakupić w wersji elektronicznej za pośrednictwem DriveThruRPG lub RPGNow w cenie 20 dolarów. Kwota ta zostanie później odliczona od ceny zakupu ostatecznej wersji gry.

Ze strony wydawnictwa można już także ściągnąć tapetę na pulpit, karty postaci oraz suplement tworzenia bohaterów.

Wydawnictwo nie planuje na razie nowych edycji innych gier fabularnych osadzonych w uniwersum „Warhammera 40 000”.

Źródło wieści: Fantasy Flight Games


Dowiedz się więcej:


Dark Heresy

Gra fabularna osadzona w uniwersum "Warhammera 40 000", w której gracze wcielają się w akolitów służących Inkwizycji, walczących z nieprawością, grzechem i herezją w świecie przyszłości.

Fantasy Flight Games

Amerykańskie wydawnictwo gier znane między innymi z publikacji gier planszowych oraz gier fabularnych ze świata "Warhammera 40 000" oraz uniwersum "Gwiezdnych Wojen".

Warhammer 40 000