Google+ Origins Awards 2013 rozdane | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Origins Awards 2013 rozdane

W trakcie konwentu Origins Game Fair rozdano nagrody Origins Awards dla najlepszych gier fabularnych, karcianych, planszowych i bitewnych.

Najlepszą grą fabularną została gra „Marvel Heroic RPG”, natomiast dodatek do tego systemu, „Marvel Heroic Roleplaying Civil War Essentials Edition Event Book” został wybranym najlepszym suplementem.

Do Hali Sław trafiła gra karciana „Munchkin”, a najlepszą grą planszową została osadzona w świecie Forgotten Realms gra „Lords of Waterdeep”.

Oparta na znanej grze fabularnej gra karciana „Legends of The Five Rings: Embers of War CCG” dostała pierwszą nagrodę w kategorii Najlepsza Kolekcjonerska Gra Karciana.

W kategorii Najlepsze Akcesoria do Gier zwyciężyła polska firma Q-workshop i ich zestaw metalowych kości w klimatach steampunku. W kategorii Najlepsza Publikacja Związana z Grami zwyciężył podręcznik „Battletech: Weapons Free” od Catalyst Game Labs.

Wszystkich zwycięzców znajdziecie w tym miejscu.


Dowiedz się więcej:


Marvel Heroic Roleplaying

Wydana przez wydawnictwo Margaret Weiss Production gra fabularna oparta o świat Marvela, znany z komiksów. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki Cortex+.

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Origins Game Fair

Jeden z najstarszych konwentów w Stanach Zjednoczonych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1975 w Baltimore, w stanie Maryland. Konwent organizowany jest przez stowarzyszenie GAMA (Game Manufacturers Association) i jest jednym z ważniejszych wydarzeń w branży gier. Podczas konwentu odbywają się premiery gier, a także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Origins.

Q-Workshop

Założona w 2001 roku polska firma z siedzibą w Poznaniu, zajmująca się projektowaniem i produkcją wielościennych kości do różnych gier (gry fabularne, gry planszowe, gry bitewne).