Google+ „I AM ZOMBIE” – nowa gra twórcy „Świata Mroku” na Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„I AM ZOMBIE” – nowa gra twórcy „Świata Mroku” na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na wydanie „I AM ZOMBIE”, najnowszej gry fabularnej Marka Rein-Hagena, twórcy „Wampira: Maskarady” i „Świata Mroku”.

„I AM ZOMBIE” to gra fabularna w konwencjach horror i survival, osadzona w alternatywnej wersji współczesnego świata, pełnej mrocznych tajemnic i zagadek. Świecie nauki i rozumu, nie fantastyki i magii.

Gracze wcielą się w Toksyków (Toxic), ofiary pradawnej choroby – Plagi (The Scourge). Życie bohaterów toczyć się będzie wokół Odium, produktu ubocznego choroby, którego zbyt duża ilość może zamieniać w bezmyślne zombie (Skag), dysponujące nadludzką siłą. Bohaterowie „I AM ZOMBIE” są pół-martwi, ale kontrolując swoje Odium mogą zachować część swojego człowieczeństwa, przynajmniej na jakiś czas. Oprócz tego muszą jednak uważać na tajne organizacje, takie jak CDC lub  BLEACH, które eliminują zombie, by nie dopuścić do ostatecznej epidemii.

Gra korzysta z mechaniki Axiom, opartej na specjalnych kartach, podzielonych na różne kategorie oraz pulach kości sześciościennych (k6), a także opcjonalnie żetonach.

Podręcznik będzie liczył około 250-350 stron i zostanie wydany najwcześniej w maju 2014 roku.

„I AM ZOMBIE” będzie pierwszą od prawie dwóch dekad nową grą fabularną Marka Rein-Hagena.

Więcej informacji o „I AM ZOMBIE” znajdziecie w serwisie Kickstarter oraz na stronie gry.


Dowiedz się więcej:


I AM ZOMBIE

Gra fabularna twórcy "Świata Mroku" łącząca elementy gry fabularnej z elementami gry karcianej. Gracze wcielają się w zombie, które ukrywają przed światem swoje prawdziwe oblicze, próbując kontrolować swoje zarażenie i nie wywołać epidemii.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Make Believe Games

Założone przez Marka Rein-Hagena międzynarodowe wydawnictwo z siedzibą w Gruzji. Wydawca gier karcianych, planszowych i fabularnych.

Mark Rein-Hagen

Twórca gier fabularnych, planszowych, karcianych oraz komputerowych. Współzałożyciel wydawnictwa White Wolf, twórca gry fabularnej "Wampir: Maskarada" oraz uniwersum Świata Mroku, współtwórca gry fabularnej "Ars Magica", autor gry fabularnej "I Am Zombie".