Google+ Nowa linia gier fabularnych „Lone Wolf” od Cubicle 7 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowa linia gier fabularnych „Lone Wolf” od Cubicle 7

Wydawnictwo Cubicle 7 poinformowało o podpisaniu umowy z Joe Deverem, autorem serii gier paragrafowych „Lone Wolf”.

Seria „Lone Wolf” wydawana jest w Polsce pod nazwą „Samotny Wilk” przez wydawnictwo Copernicus Corporation. Za granicą seria dostępna jest za darmo dzięki organizacji non-profit Project Aon, której w 1999 roku Joe Dever udzielił zgody na publikację książek online.

W latach 2007-2013 serię wznowiło wydawnictwo Mongoose Publishing, które w 2010 roku wydało także podręczniki z zasadami pozwalającymi zanurzyć się w świecie Magnamund razem z przyjaciółmi, tak jak w zwykłej grze fabularnej. Współpraca Joe Devera z wydawnictwem Mongoose Publishing została zakończona w marcu 2o13 roku, kolejne książki z serii wydawać będzie niemieckie wydawnictwo Mantikore-Verlag.

W ramach podpisanej z Cubicle 7 umowy natomiast zostaną wydane nowa linia gier fabularnych osadzonych w świecie gry paragrafowej „Lone Wolf” oraz szczegółowe mapy świata Magnamund.

Zarówno Joe Dever, jak i Dominic McDowall, prezes wydawnictwa Cubicle 7, są bardzo zadowoleni z nawiązanej współpracy.

Źródło wieści: Cubicle 7


Dowiedz się więcej:


Cubicle 7

Brytyjskie wydawnictwo gier fabularnych i karcianych. Wydawca między innymi gier fabularnych z cyklu "Doctor Who" czy gry fabularnej osadzonej w świecie trylogii "Władcy Pierścienia".

Lone Wolf

Gra z gatunku gier paragrafowych, opartych na wyobraźni gracza, podobnych do gier fabularnych, ale przeznaczonych wyłącznie dla jednej osoby. Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce. Tło fabularne Lone Wolf to planeta Magnamund, na której toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Wydano już 28 książek z tej serii.

Mongoose Publishing