Google+ „Gwiezdny Pirat” #59 i nowa strona wydawnictwa Portal | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Gwiezdny Pirat” #59 i nowa strona wydawnictwa Portal

Na nowej stronie wydawnictwa Portal udostępniono 59. numer magazynu „Gwiezdny Pirat”.

Oprócz nowej strony, która zadebiutowała w Internecie na początku maja, nowego adresu wydawnictwa (http://portalgames.pl), zmienia się także formuła magazynu „Gwiezdny Pirat”, który od tego numeru będzie wydawany co dwa miesiące.

W kwietniowo-majowym, liczącym 60 stron wydaniu magazynu znajdziecie między innymi:

  • Trzywarstwowy Bohater Niezależny (narzędzie mistrza gry w grze „Neuroshima”)
  • Jubileuszowy Agregat na 10-lecie „Neuroshimy”, czyli coś ekstra dla bardzo rozwiniętych postaci.
  • Relacje z konwentów Rafineria, Pyrkon, Grojkon
  • Felietony Ignacego Trzewiczka
  • Materiały do „Neuroshimy Tactics”
  • Artykuł o jubileuszowym wydaniu gry karcianej „Zombiaki”

Magazyn można przeglądać za pośrednictwem serwisu Issuu lub pobrać w formacie PDF.

 

Źródło wieści: Strona wydawnictwa Portal


Dowiedz się więcej:


Gwiezdny Pirat

to bezpłatny miesięcznik tworzony przez wydawnictwo Portal oraz skupionych wokół pisma fanów gier. W każdym numerze znaleźć można materiały (artykuły, przygody, zasady, itd.) do gier fabularnych i planszowych.

Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.

Pyrkon

Odbywający się w Poznaniu co roku w marcu konwent fantastyki. Od kilku lat miejscem konwentu są budynki Międzynarodowych Targów Poznańskich.