Google+ Rekordowa zbiórka „Torment: Tides of Numenera” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rekordowa zbiórka „Torment: Tides of Numenera”

W serwisie Kickstarter zakończyła się zbiórka na wydanie „Torment: Tides of Numenera„, gry cRPG opartej na grze fabularnej „Numenera” autorstwa Monte Cooka. Twórcy zebrali rekordowe prawie 4,2 miliona dolarów.

Jest to największa jak do tej pory suma na wydanie gry zebrana w serwisie Kickstarter. Cel finansowy (900 000 dolarów) udało się zebrać już w ciągu pierwszych 6 godzin zbiórki. W pierwszej piątce największych zbiórek znajduje się też inna gra należącego do Briana Fargo studia inXile, kontynuacja komputerowej gry fabularnej „Wasteland”:

  1. Torment: Tides of Numenera” – inXile (4 188 927 dolarów)
  2. Project Eternity” – Obsidian Entertainment (3 986 929 dolarów)
  3. Reaper Miniatures Bones: An Evolution Of Gaming Miniatures” – Reaper Miniatures (3 429 235 dolarów)
  4. Double Fine Adventure” – Tim Schafer, Double Fine (3 336 371 dolarów)
  5. Wasteland 2” – inXile (2 933 252 dolarów)

„Torment: Tides of Numenera” będzie przeznaczoną do grania w trybie single player grą cRPG opartą na silniku Unity, dedykowaną na komputery PC (Windows), Mac, a także na systemy Linux. Gra nie będzie zawierać zabezpieczeń DRM.

Gra będzie posiadała izometryczny widok na postać. Gracz kierować będzie jedną postacią, natomiast w trakcie gry do postaci będą mogli dołączyć bohaterowie niezależni.

W projekt zaangażowani są współautorzy settingu „Planescape”: Monte Cook i Colin McComb. Ponadto w wyniku osięgnięcia kolejnych celów dodatkowych (stretch goals) do grupy pracującej nad grą dołączyli między innymi Chris Avellone, Brian Mitsoda, Patrick Rothfuss oraz George Ziets. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest Mark Morgan.

Gra będzie dostępna w wielu wersjach językowych, w tym w polskiej. Wstępna data wydania to rok 2015.

Oprócz gry zostanie wydany specjalny przewodnik po jej świecie. Napisanie liczącego około 160 stron podręcznika zapowiedział na swoim blogu Monte Cook.

Więcej o początkach i realizacji projektu „Torment: Tides of Numenera” przeczytacie w obszernych wywiadach udzielonych przez Colina McComba, Patricka Rothfussa oraz samego Briana Fargo, opublikowanych na stronach PCGamer i Forbes:


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.