Google+ Koniec „Marvel Heroic RPG” i informacje o „Firefly RPG” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Koniec „Marvel Heroic RPG” i informacje o „Firefly RPG”

Wydawnictwo Margaret Weis Productions poinformowało o zamknięciu linii wydawniczej gry fabularnej „Marvel Heroic RPG”.

Jako powód wydawnictwo podało braki w funduszach potrzebnych na opłacanie licencji, wynikające ze słabej sprzedaży podręczników do gry. Dodatek „Annihilation” nie będzie dalej rozszerzany. Podręczniki z linii wydawniczej będą w sprzedaży tylko do końca kwietnia.

Wydawnictwo przedstawiło także plany wydawnicze wobec nowej gry fabularnej opartej o serial „Firefly”.

Jeszcze w tym roku pojawi się seria przygód „Echoes of War”. Pierwsza, zatytułowana „Wedding Planners”, zostanie napisana przez samą Margaret Weis i będzie przeznaczona zarówno na mechanikę Cortex Classic, jak i Cortex Plus. Publikacji przygód w wersji elektronicznej (PDF) można się spodziewać już w ciągu najbliższych 90 dni. Cała kolekcja w druku ujrzy światło dzienne w roku 2014.

Więcej informacji o grze znaleźć można w tym miejscu.


Dowiedz się więcej:


Firefly

Oparta na kultowym serialu "Firefly" gra fabularna, która zostanie wydana nakładem Margaret Weis Productions w 2013 roku. Gra korzystać będzie z mechaniki "Cortex Plus", znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

Margaret Weis Productions

Amerykańskie wydawnictwo znane z gier fabularnych opartych o między innymi takie seriale jak "Firefly", "Battlestar Galactica" i "Leverage".

Marvel Heroic Roleplaying

Wydana przez wydawnictwo Margaret Weiss Production gra fabularna oparta o świat Marvela, znany z komiksów. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki Cortex+.