Google+ Trzecia edycja „Mutant Chronicles” nadchodzi | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Trzecia edycja „Mutant Chronicles” nadchodzi

Wydawnictwo Modiphius planuje wydać dwa podręczniki podstawowe do trzeciej edycji „Mutant Chronicles”. Każdy z podręczników osadzony będzie w innym czasie linii fabularnej gry.

„Mutant Chronicles” to szwedzka postapokaliptyczna gra fabularna, po raz pierwszy wydana w 1993 roku przez Target Games. Gra, pomimo zapowiedzi, niestety nigdy nie została wydana w Polsce. Polscy gracze mogą za to kojarzyć inne gry osadzone w uniwersum „Mutant Chronicles”, takie jak „Doom Trooper”, „Dark Eden” czy „Warzone”.

Wydawnictwo Modiphius ujawniło więcej informacji o planowanym wydaniu trzeciej edycji gry.

Już jesienią 2013 roku ruszy w serwisie Kickstarter zbiórka na wydanie pierwszego podręcznika – „Dark Symmetry”, osadzonego w czasach pierwszego ataku Mrocznego Legionu. Podręcznik zostanie wydany w grudniu.

Wiosną 2014 roku wydawnictwo planuje natomiast wydanie drugiego podręcznika – „Dark Legion”, osadzonego w tych samych czasach co gra bitewna „Warzone”.

Nowa edycja „Mutant Chronicles” korzystać będzie ze zmodyfikowanej mechaniki drugiej edycji gry, opartej na kości k20. Jeżeli projekt w serwisie Kickstarter zbierze wystarczająco dużo pieniędzy, wydawnictwo przygotuje też konwersje zasad na popularne mechaniki uniwersalne.


Dowiedz się więcej:


Modiphius

Brytyjskie wydawnictwo założone przez Chrisa Bircha, twórcę nominowanych do ENnie Awards settingów "Starblazer Adventures" oraz "Legends of Anglerre". Wydawca między innymi "Achtung! Cthulhu" oraz "Mutant: Year Zero".

Mutant Chronicles

Szwedzka postapokaliptyczna gra fabularna, po raz pierwszy wydana w 1993 roku przez Target Games. Gra, pomimo zapowiedzi, niestety nigdy nie została wydana w Polsce. Polscy gracze mogą za to kojarzyć inne gry osadzone w uniwersum „Mutant Chronicles”, takie jak „Doom Trooper”, „Dark Eden” czy „Warzone”.