Google+ Prace nad „Firefly RPG” rozpoczęte | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Prace nad „Firefly RPG” rozpoczęte

Monica Valentinelli na stronie Margaret Weis Productions oraz w wywiadzie w serwisie Geek Native zdradza więcej informacji na temat planowanego na ten rok wydania systemu „Firefly RPG”.

Monica Valentinelli jest projektantką gier, pisarką oraz konsultantką. Pracowała przy takich tytułach “All Flesh Must Be Eaten”, “Ninja Burger”, “Strange, Dead Love,” czy “Rimward” (suplement gry „Eclipse Phase”). Teraz zajmie się linią wydawniczą „Firefly RPG”.

Osadzona w uniwersum serialu „Firefly” gra fabularna zostanie wydana w tym roku i korzystać będzie z mechaniki „Cortex Plus”, znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

W wywiadzie w serwisie Geek Native oraz na stronie wydawnictwa, Monica Valentinelli pisze o swojej roli w projekcie, aktualnym stanie prac oraz o różnicach między „Firefly RPG” a „Serenity RPG”, opartej o film „Serenity” grze fabularnej wydanej przez Margaret Weis Productions w 2005 roku.

Źródło wieści: Geek Native


Dowiedz się więcej:


Firefly

Oparta na kultowym serialu "Firefly" gra fabularna, która zostanie wydana nakładem Margaret Weis Productions w 2013 roku. Gra korzystać będzie z mechaniki "Cortex Plus", znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

Margaret Weis Productions

Amerykańskie wydawnictwo znane z gier fabularnych opartych o między innymi takie seriale jak "Firefly", "Battlestar Galactica" i "Leverage".