Google+ Marcowa paczka playtestowa „D&D Next” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Marcowa paczka playtestowa „D&D Next”

Wizards of the Coast opublikowało artykuł dotyczący zawartości kolejnej paczki playtestu „D&D Next”, która zostanie udostępniona już w środę. W poprzednim tygodniu Mike Mearls omówił kwestie złożoności zasad „Dungeons & Dragons”.

Kolejna paczka playtestowa zostanie udostępniona 20 marca i zawierać będzie klasę paladyna (w trzech wersjach: dobry, zły, neutralny), a także dodatkowe zasady, w tym zasady eksploracji (które miały znaleźć się już w poprzedniej paczce), nowe zaklęcia i modyfikacje dla druida, łowcy i wojownika.

Szczegółowe omówienie dostępne jest na stronie wydawnictwa.

W zeszłym tygodniu w ramach cyklu „This Week in D&D” omówiono kwestie złożoności zasad gry i tego jak wpływają na projektowanie nowej edycji „Dungeons & Dragons”. Twórcy pragną, aby zasady „D&D Next” były łatwiejsze do opanowania, tak by początkujący nie potrzebowali doświadczonego gracza do wprowadzenia w rozgrywkę.

Ponadto śledzących postępy nad stworzeniem nowej edycji „Dungeons & Dragons” powinny zainteresować artykuły z serii „Q&A”, w których projektanci „D&D Next” odpowiadają na pytania betatesterów:

Źródło wieści: Wizards of the Coast


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.