Google+ „Shadowrun” i „BattleTech” na dłużej w Catalyst Game Labs | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Shadowrun” i „BattleTech” na dłużej w Catalyst Game Labs

Catalyst Game Labs poinformowało o długoterminowym przedłużeniu licencji na linie wydawnicze „Shadowrun” oraz „BattleTech” i „MechWarrior„.

Licencje na linie wydawnicze „Shadowrun” oraz „BattleTech” są w posiadaniu Catalyst Game Labs od 2007 roku, kiedy zostały przejęte od wydawnictwa WizKids (które wykupiło je jeszcze wcześniej od FanPro).

W związku z planami Catalyst Game Labs na ten rok, przedłużenie obecnych licencji było kluczowe.

Na lata 2013-2014 wydawnictwo zaplanowało wiele premier nowych gier osadzonych w uniwersum „Shadowruna”, począwszy od „Shadowrun: Crossfire, The Adventure Deckbuilding Game” – gry karcianej, przez piątą edycję gry fabularnej „Shadowrun” czy „Shadowrun: Sprawl Gangers” – taktyczną grę figurkową, po „Shadowrun: Hostile Takeover” – grę planszową.

Ponadto w planach wydawnictwa są także różne powieści osadzone w świecie gry „BattleTech”.


Dowiedz się więcej:


BattleTech

Planszowa gra science fiction stworzona w 1984 roku przez FASA symulująca wojnę w XXXI wieku, gdzie walki prowadzi się przy pomocy olbrzymich mechów. Obecnie na linię wydawniczą BattleTech składają się gra bitewna, fabularna oraz gry komputerowe. Prawa do marki należą do Catalyst Game Labs.

Catalyst Game Labs

to amerykańskie wydawnictwo gier planszowych i fabularnych. Posiada licencje na wydawanie gier z serii Battletech, Shadowrun i Cosmic Patrol. Wydało także pierwszą edycję gry Eclipse Phase oraz grę planszową Leviathans.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.