Google+ „Pathfinder Adventure Card Game” zapowiedziana | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Pathfinder Adventure Card Game” zapowiedziana

Paizo Publishing zapowiedziało wydanie w sierpniu 2013 roku „Pathfinder Adventure Card Game”, gry karcianej opartej na popularnej grze fabularnej „Pathfinder”.

Gra karciana ma być substytutem gry fabularnej dla tych osób, które akurat nie mogą sobie pozwolić na poświęcenie czasu na sesje.

Pierwszy zestaw „Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords Base Set” ma adaptować pierwszą część zwycięskiego scenariusza „Rise of the Runelords Adventure Path”. Zawierać będzie kostki, około 500 bogato ilustrowanych kart i inne potrzebne dla 4 graczy elementy. Będzie można dokupić zestaw dodatkowy, a kolejne części scenariusza wraz z talią 110 kart będą się ukazywać co dwa miesiące.

Zestaw pierwszy można już zamawiać w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu wydawcy za kwotę 59,99 dolarów, a zestaw dodatkowy za 19,99 dol. Wysyłka nastąpi po premierze, która będzie mieć miejsce na sierpniowym konwencie GenCon Indy.

Źródło wieści: Strona Paizo Publishing


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.